Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2018 04 27 andersen 10W piątek, 27 kwietnia Biblioteka KOK w Kobierzycach oraz jej filie, zaprosiły po raz kolejny swoich małych czytelników w magiczną podróż śladami baśni Hansa Chrystiana Andersena. Baśń o ,,Dzielnym ołowianym żołnierzu” wprowadziła wszystkich w nieco militarny nastrój, a wojskowe berety z orzełkami dopełniły całości. O godz.18:00 wszystkie dzieci wraz z opiekunami, udały się przed wejście główne KOK, aby przywitać zaproszonego specjalnie na tę okoliczność pana Andersena.

W tym roku nasz gość przybył bajkową ciuchcią, do której zaprosił wszystkich oczekujących. Ruszył wesoły pociąg ulicami Kobierzyc, a jego pasażerowie ze śpiewem na ustach pozdrawiali mijanych przechodniów. Wycieczka zakończyła się w parku przed Urzędem Gminy Kobierzyce, aby tradycyjnie zasadzić andersenowskie drzewko. Oczywiście nie mogło się obyć bez piosenki pana Andersena i tak popłynęły głośno śpiewane słowa naszego hymnu: ,,Gdy siedzisz sam, wśród czterech ścian i smutek Ci doskwiera. Rozmawiasz już od godzin dwóch z ekranem komputera. Posłuchać chciej piosenki tej, a spełnisz swe marzenia. Zapraszam Cię, by przenieść się w świat baśni Andersena”…(cyt.). To był dopiero początek niespodzianek, które przygotowaliśmy. Na parkingu przed UGK czekał autokar, który zawiózł nas do miejscowości Rolantowice, gdzie na terenie piaskowni znajdują się pojazdy Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Historii,, Twierdza Wrocław”. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia, dzieci mogły obejrzeć wojskowe pojazdy, posłuchać jak pracują, zajrzeć do środka. Śmiechom i pokrzykiwaniom nie było końca. Wieczór zbliżał się wielkimi krokami i wszyscy poczuli się głodni. Na komendę: "W dwuszeregu zbiórka" - wszyscy odmaszerowali w stronę ogniska. Wspólne pieczenie kiełbasek i śpiewy to dopiero była frajda! Syci udaliśmy się autokarem w drogę powrotną do KOK, gdzie przygotowano dla dzieci miejsce do odpoczynku. Rano po śniadaniu i wręczeniu drobnych upominków, rodzice odebrali swoje pociechy.

Do zobaczenia za rok. Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować pani Józefie Janeckiej, właścicielce piaskowni oraz panu Zbigniewowi Łukaszczukowi prezesowi Stowarzyszenia ,,Twierdza Wrocław” za zaangażowanie i ogromną pomoc w przygotowaniu ,,militarnej” części naszego spotkania.

D. Krynicka

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony