Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

09 03 18 teatr snów.5"Szukasz książki, w której zamiast prostych odpowiedzi czekają pytania, a gatunki literackie mieszają się jak w tyglu czarnoksiężnika? Sięgnij po Teatr snów! Główną aktorką na scenie Teatru snów jest Ruda, kobieta o włosach w kolorze płomienia, którą dręczą koszmary. – Cóż w tym dziwnego? – zapytasz. – To się przecież zdarza. Lecz sny niczym trucizna przenikają do rzeczywistości." Tak pokrótce przedstawia się fabuła debiutanckiej powieści Pani Iwony Anny Dylewicz, która dnia 09.03.18 odwiedziła bibliotekę i jej czytelników w Tyńcu Małym.

26 02 2018 fantastykaDnia 26.02.2018 czytelnicy biblioteki w Tyńcu Małym wysłuchali wykładu o twórczości Stephena Kinga. Wszechstronny pisarz znany ze swojego imponującego tempa wydawania książek, jednych lepszych, innych gorszych, jednak niepozbawionych wyjątkowego klimatu. Autor fantastyki, sensacji i horroru, który zasłynął takimi powieściami jak Lśnienie, Zielona Mila, Carrie, Misery, To, Pan Mercedes czy też obszerny 8-tomowy cykl Mroczna Wieża.

23 02 2018 komiks4Dnia 23.02.2018 w bibliotece w Tyńcu Małym odbyło się kolejne spotkanie poruszające tematykę komiksu. Młodsi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego o polskich scenarzystach i rysownikach komiksowych oraz stworzonych przez nich ponadczasowych historiach i postaciach. Zaproszeni czytelnicy mogli posłuchać o Papciu Chmielu i jego Tytusie, Kajku i Kokoszu od Janusza Christy, Tymku i Mistrzu od Skarżyciego i Leśniaka, przygodach Jonki, Jonka i Kleksa od Szarlota Pawela i wielu innych seriach.

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony