niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2017 06 03 turniej boks 67W sobotę, 3 czerwca 2017 r.  Hala Sportowo-Widowiskowa zamieniła się w centrum bokserskich emocji za sprawą Międzynarodowego Kobierzyckiego Turnieju Boksu. Zawody przyciągnęły ogromną rzeszę uczestników, zawodników, klubów bokserskich i gości specjalnych. Turniej został oficjalnie otwarty przez Przewodniczącą Rady Gminy Panią Elżbietę Regulską, Dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Panią Maję Muszyńską oraz Dyrektor Kobierzyckiego Centrum Kultury Panią Marię Bokun.

Gościem honorowym był utytułowany bokser, Mistrz Europy - Mateusz Masternak, który przybył do Kobierzyc wraz z żoną i dziećmi. W zawodach uczestniczyło 13 klubów bokserskich, m. in. z Wałbrzycha, Wrocławia, Brzegu, Lubania, Dzierżoniowa, Świdnicy, Lubania, Strzelina i Bolesławca. Zarejestrowanych zostało 96 zawodników, przeprowadzono 19 walk głównych oraz 6 walk sparingowych na bardzo wysokim poziomie. W klasyfikacji punktowej Kaczor Boks Team Kobierzyce zajął I miejsce, reprezentowany przez 12 zawodników.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Peliński (Kaczor Boks Kobierzyce) - tegoroczny Mistrz Polski, a najlepszą zawodniczką okazała się Kinga Kuzera (Kaczor Boks Kobierzyce) - dwukrotna Mistrzyni Dolnego Śląska. Najlepszym technikiem wśród mężczyzn został Mateusz Wojtasiński z klubu Adrenalina Wrocław, a wśród dziewcząt Daria Rokita z Gwardii Wrocław.Sekcja Kaczor Boks Team Kobierzyce bardzo prężnie się rozwija i gromadzi coraz więcej zawodników. Młodzi pięściarze prowadzeni przez trenerów Rafała i Zenona Kaczor odnoszą coraz większe sukcesy w bokserskich ringach. W Kobierzycach mogliśmy dopingować nie tylko zawodników, ale przyjrzeć się, jak wygląda praca sędziego – w roli którego mogliśmy zobaczyć Karinę Ulas oraz Andrzeja Czerwińskiego, na co dzień trenujących po czujnym okiem trenerów w Tyńcu Małym.
Kaczor Boks Team Kobierzyce składa podziękowania dla Sędziego Głównego – Ryszarda Makowskiego oraz delegata ITO – Stanisława Antoszczyszyn. Główne podziękowania za organizację turnieju kierujemy do Wójta Gminy Kobierzyce Pana Ryszarda Pacholika, który od początku wspierał inicjatywę organizacji zawodów i zaakceptował formę w jakiej się odbyły.