Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny
Sukces Jarzębiny w Złotym Stoku Wokalne sukcesy w Białymstoku "Jesienne przeglądy" czyli Senioralia w Jeleniej Górze "Jarzębina" podczas XV Spotkań Artystycznych Seniorów I miejsce Wiktorii Korczak w konkursie "Wielkanocna pisanka" VI Wojewódzki Konkurs Keyboardowy Międzynarodowy Festiwal Radia Jard "Super Mikrofon

2016 05 11 mistrz basket 05W środę, 11.05.2016 r. Basket GCKiS Kobierzyce rocznik 2004-2006, wybrał się wraz z trenerem Karolem Jaśko do nieodległej Sobótki, by w hali sportowej zmierzyć się z przybyłymi drużynami w Mistrzostwach Aglomeracji Wrocławskiej.

W swojej grupie nasi młodzi koszykarze pokonali drużynę Sobótki 2 (36:2), z Lubiąża (22:4), z Kątów Wrocławskich (36:2) oraz z Borowa (18:6). Tym samym podopieczni trenera Jaśko zajęli pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu dotarli do finału rozgrywek!
    Trybuny hali sportowej w Sobótce wypełnili tego dnia kibice gospodarzy, jednak nasza drużyna jak zawsze mogła liczyć na doping swoich wiernych kibiców, którzy z Kobierzyc przyjechali na turniej do Sobótki, by wesprzeć Basket GCKiS.  Finałowe spotkanie obfitowało w ogrom emocji, było pełne dramaturgii, gdyż szala zwycięstwa przeważała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Kiedy wynik zostal wyrównany, remis utrzymywał się przez dłuższą chwilę. Pilka trafiała celnie do kosza po obu stronach boiska. W pewnym momencie drużyna Basketu objęła prowadzenie w spotkaniu i ostatecznie wynikiem 28:20 zwyciężyła w turnieju! Basket GCKiS Kobierzyce zdobył tytuł Mistrza Aglomeracji Wrocławskiej!
    Chłopcy otrzymali puchar, pamiątkowe medale i dyplomy. Nie zabrakło także nagród indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Maciej Zarankiewicz, a najlepszym zawodnikiem  turnieju Michał Czerwiński - który także jest zawodnikiem naszej drużyny.
    "Jestem niesamowicie dumny z sukcesu naszych chłopców. Udowodnili dziś, że poprzeczka kobierzyckiej koszykówki stale wędruje ku górze. Dostaliśmy nagrody rzeczowe za wspaniałe umiejętności techniczne.Cieszę się, że wciąż chętnie pracują, z zapałem przychodzą na treningi pomimo, iż wakacje zbliżają się do nas coraz większymi krokami. Jestem dumny z indywidualnych i drużynowych osiągnięć i sukcesów chłopców. Dają fantastyczny przykład młodszym kolegom z naszej sekcji koszykówki i dodatkowo ich motywują. Systematycznie bierzemy udział w rozgrywkach ligowych, dzięki czemu szkolimy swoją taktykę na parkiecie. Przed nami kolejne mecze, turnieje a także wyjazd latem na obóz sportowy. Na sukces składa się wiele czynników, a między innymi chęć do ciężkiej pracy na treningach, pasja i zaangażowanie - a tego nam nie brakuje" - z uśmiechem na twarzy podsumował zwycięstwo drużyny Basket GCKiS Kobierzyce, trener sekcji koszykówki Karol Jaśko.

 

Anita Kruczykowska

Początek strony