18 maja – 101 rocznica urodzin Jana Pawła II
 
Jan Paweł II urodził się w 1920 roku w Wadowicach, był polskim duchownym rzymskokatolickim, biskupem pomocniczym krakowskim, a następnie arcybiskupem metropolity krakowskiego, kardynałem, zastępcą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, 264. papieżem i 6. Suwerenem Państwa Watykańskiego w latach 1978–2005. W 2014 roku został ogłoszony Świętym Kościoła katolickiego.

Czy wiesz, że…
?Karol Wojtyła, metropolita krakowski w 1978 roku został wybrany na biskupa Rzymu jako pierwszy nie-Włoch od 1522 r. Czyli prawie 4,5 wieku trzeba było czekać, żeby w stolicy Piotrowej zasiadł ktoś, kto nie pochodzi z Włoch.
?Papież czytał i przemawiał bez okularów.
?Jan Paweł II był pierwszym w historii papieżem, który zasiadł na trybunach stadionu jako piłkarski kibic. Było to 29 października 2000 roku, kiedy to ponad 60 tysięcy sportowców z całego świata spotkało się z papieżem na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.
?Odbył 104 pielgrzymki zagraniczne, odwiedził 130 krajów i około 900 miejscowości. Odbył ponad 140 podróży apostolskich na terenie Włoch. Głosząc naukę Chrystusa na całym świecie przemierzył łącznie ponad 1,5 mln km.
?Ulubionym ciastkiem papieża była słynna kremówka, która stała się symbolem swobody Jana Pawła II w kontaktach z wiernymi.
?Jan Paweł II jako pierwszy odwiedził meczet, synagogę i kościół luterański.
?Był to pierwszy papież, który wziął udział w koncercie rockowym, który miał miejsce w Bolonii.
?Jako pierwszy papież napisał list do dzieci.
?Karol Wojtyła był pierwszym papieżem, który znał biegle aż 7 języków obcych. W ich skład wchodził: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski, łacina, ukraiński, czeski i węgierski.