Święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

W Kobierzyckim Ośrodku Kultury organizowane są zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Funkcjonują następujące grupy taneczne, które występują jako oprawa artystyczna na większych imprezach organizowanych i współorganizowanych przez KOK

 • Reprezentacyjna Grupa Tańca Towarzyskiego Dla Dorosłych. Uczestnikami zajęć są głównie osoby dorosłe, które początkowo spotykały się, żeby nauczyć się tańca towarzyskiego na własne potrzeby. Z czasem zaangażowanie oraz poziom umiejętności spowodowały powstanie profesjonalnej grupy tanecznej.
 • Misiaki
  Grupa taneczna dla dzieci w wieku 8-10 lat. Na zajęciach uczą się podstaw hip-hopu, koordynacji ruchowej oraz rytmiki.
 • Bang Bang Crew
  Taneczna grupa hip-hopowa dla dzieci w wieku 11-13 lat. Na zajęciach uczą się podstaw hip-hopu, koordynacji oraz rozwijają swoją pamięć ruchową poprzez naukę choreografii.
 • Yo Yo Crew
  Grupa hip-hopowa przewidziana dla młodzieży w wieku 13+ Na zajęciach młodzież rozwija swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie tańca poznając poszczególne “street styles”: hip-hop dance, locking, house.
 • Najmłodszą grupą jest „Akademia Malucha-Mały Tancerz” dla dzieci w wieku 4-6 lat. Poznają one podstawy ruchowe, rytmikę oraz uczą się prawidłowej postawy ciała. Zajęcia są nastawione na rozwijanie koordynacji ruchowej, nauczania rytmiki oraz podstawowych kroków i technik tanecznych w atmosferze dobrej zabawy.

Wszystkim miłośnikom tańca życzymy wytrwałości, energii, sukcesów i satysfakcji, a także czerpania jak najwięcej radości z Waszego hobby jakim jest taniec. A uczestnikom naszych sekcji tanecznych dodatkowo pragniemy podziękować za aktywny udział w zajęciach i gotowość do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury.