Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że nasza biblioteka zakupiła dostęp do Legimi. Każda zainteresowana i zapisana do biblioteki Osoba, może zgłosić się do nas po KOD i cieszyć się możliwością przeczytania aż 135 500 ebooków oraz odsłuchania 50 000 audiobooków – wybór jest ogromny 🙂 Informujemy jednocześnie, że w Legimi pojawiły się książki w języku ukraińskim! Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek!

Czytaj więcej Legimi!

Kobierzycki Ośrodek Kultury przedstawia relację zdjęciową z wyjazdów wakacyjnych świetlic profilaktyki środowiskowej z terenu gminy Kobierzyce. Wyjazdy odbyły się do Western City (18.07.2022), Krasiejowa (19.07.2022) oraz do Złotego Stoku (21.07.2022). Wszystkie te miejsca są mega atrakcyjne, dzieci miały okazję pojeździć konno, piekły kiełbaski, wcielały się w kowbojów na Dzikim Zachodzie, odkrywały świat wymarłych dinozaurów a także płukały złoto w kopalni. Wakacje to czas zabawy i relaksu, jesteśmy pewni, że wszystkie te miejsca dostarczyły dzieciom wiele emocji i radości.

Czytaj więcej Wakacyjne wyjazdy świetlic profilaktyki środowiskowej

Drodzy Czytelnicy,

informujemy o najbliższych przerwach wakacyjnych w naszych filiach bibliotecznych:

– 01.08 – 18.08.2022, filia biblioteczna w Wierzbicach

– 05.08 – 19.08.2022, filia biblioteczna w Tyńcu Małym

Za utrudnienia przepraszamy.

W tym roku „Akcja Lato 2022 r.”  skierowana była do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 7-9 lat i 9-12 lat.

Dla młodszych dzieci były przygotowane atrakcje nawiązujące do lektury „Akademia Pana Kleksa”. Dzieci przeżyły niesamowite przygody. Podczas wyjazdu do Wrocławia najmłodsi poznali mieszkańców wrocławskiego ZOO, a także udali się na spacer po Starym Mieście „w poszukiwaniu krasnali” oraz „szlakiem legend i krasnoludków”.

Czytaj więcej Półkolonie kulturalne z Kobierzyckim Ośrodkiem Kultury dobiegły końca

Dnia 27.06.2022, bibliotekę w Kobierzycach odwiedził pan Dima Tokarenko, który podczas swej wizyty, przekazał w darach kilkanaście pozycji książek dla najmłodszych, napisanych w języku ukraińskim. Cieszymy się, że nasz zbiór właśnie takich książeczek ciągle się poszerza i będziemy mogli w ten sposób wywołać szeroki uśmiech na twarzach naszych małych przyjaciół zza granicy.
Fundatorem książek jest organizacja „Świat na dłoni” z miasta Żytomyr.
Serdecznie dziękujemy.

Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w terminie od 27.06.2022 do 15.07.2022, filia biblioteczna w Tyńcu Małym czynna będzie w godzinach: 8:00 – 16:00 (z wyjątkiem dnia 27.06.2022 – w tym dniu biblioteka czynna będzie w godzinach 8:00 -14:30.

Za utrudnienia przepraszamy

Kobierzycki Ośrodek Kultury poniżej zamieszcza harmonogram półkolonii, które odbędą się w dniach 27.06-15.07.2022r. w Kobierzycach, Ślęzy i Tyńcu Małym.

Uwagi:

-dzieci przyjmowane są w obiektach od godz. 7:30

-odbiór dzieci do godz. 16.00

-prosimy o wyposażenie dzieci w obuwie zmienne

-w czwartki i piątki odbywają się wycieczki, prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godz. 7:45,

– na wycieczki można zaopatrzyć dzieci w dodatkowe picie, nieduże sumy pieniędzy, ewentualnie można dołożyć jakiś smakołyk (w przypadku wysokich temperatur, prosimy nie dawać dzieciom wyrobów czekoladowych, tubek jogurtowych, kanapek z wędlinami, itp).

harmonogram – Akcja Lato

Wakacje to wyjątkowy czas, kiedy odpoczywamy od rutyny roku szkolnego i możemy bardziej niż zwykle korzystać z uroków wypoczynku na świeżym powietrzu. Pogodne dni zachęcają do wędrówek i kąpieli. Sprzyjają wycieczkom do lasu.

Korzystając z uroków lata warto pamiętać o podstawowych zasadach, które sprawią, że wakacje będą nie tylko radosne, ale także zdrowe i bezpieczne. Zbiór takich porad przygotował SUPER LEKARZ, który wkrótce odwiedzi uczestników półkolonii letnich organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Lubiana przez najmłodszych maskotka NZOZ Twój Lekarz spotka się z półkolonistami w Kobierzycach, Ślęzie i Tyńcu Małym 29 czerwca oraz 6 i 13 lipca. Odwiedziny będą okazją do wspólnej zabawy oraz rozmowy o zdrowym i bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu.

ZASADY ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

  1. Podczas upałów pamiętaj o stosowaniu ochronnych kremów z filtrem; noś nakrycie głowy i pij co najmniej 1,5 litra płynów dziennie.
  2. Jak najczęściej myj ręce; pamiętaj o dokładnym myciu owoców i warzyw przed jedzeniem, by uniknąć zatruć pokarmowych.
  3. Planując wycieczkę do lasu ubieraj długie spodnie oraz koszule z długim rękawem, by ograniczyć możliwość ukłucia przez kleszcze;
  4. Zachowaj ostrożność podczas wypoczynku nad wodą; pływaj pod nadzorem osoby dorosłej, korzystaj ze strzeżonych kąpielisk.
  5. W przypadku groźnych zdarzeń /wypadków, urazów/ natychmiast powiadom dorosłych; wzywaj służby ratownicze korzystając z numeru alarmowego 112.