W 1976, w Zakopanem urodził się Sebastian Karpiel-Bułecka, skrzypek i wokalista zespołu Zakopower. Ich album “Boso” z 2011 roku dotarł do pierwszego miejsca listy OLiS w Polsce i trzykrotnie pokrył się platyną. Został także nagrodzony Fryderykiem w kategorii album roku w stylu folk/muzyka świata. W roku 2012 i 2016 wraz z zespołem Zakopower zagrał podczas Dożynek Gminnych w Kobierzycach.

Las. Młoda dziewczyna. Wygląda, jakby spała. Ale nie śpi. Wie, że zaraz umrze. I czuje, co robi z nią jej morderca, tyle że nie jest w stanie nawet mrugnąć.

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować – zbyt wiele wymaga, słynie z ostrego języka i jest bardziej inteligentna od kolegów. Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata – człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu.

Czytaj więcej Propozycje czytelnicze📚 Szadź❄️

Drodzy Czytelnicy, z okazji Tygodnia Bibliotek, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wirtualną wystawą pt. “Książka Roku 2020”, w której znajdziecie informacje o wartościowych pozycjach dla młodych odbiorców! Niektóre z tych pozycji czekają na Państwa w bibliotekach. Serdecznie zapraszamy!

Wirtualna wystawa pt. “Książka Roku 2020”

Czytaj więcej Wirtualna wystawa pt. “Książka Roku 2020”

Kochani Czytelnicy, prezentujemy Wam 10 najgorętszych tytułów roku 2020 w bibliotekach Kobierzyckiego Ośrodka Kultury (choć było ich zdecydowanie więcej 😊 ). To po tych Autorów i ich dzieła najchętniej sięgaliście. Jeśli, któraś z podanych pozycji nie zagościła jeszcze w Waszym domu, to serdecznie zapraszamy do bibliotek. Te książki naprawdę warto przeczytać.