Uwaga! prosimy o przesyłanie zapisów na półkolonie na  email swietlice@kultura-kobierzyce.pl (w poprzedniej informacji był błąd w nazwie emaila)

Uwaga! Kobierzycki Ośrodek Kultury informuje, że zapewnia posiłki : śniadania i obiady i obowiązywać będzie dieta zwykła i bezmleczna.

Akcja Lato 2022 r.  skierowana jest do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Tym razem w zajęcia wplecione  zostaną dwa tematy przewodnie.

Dla młodszych dzieci będą przygotowane atrakcje nawiązujące do lektury „Akademia Pana Kleksa”. Będzie bajkowo, dzieci z pewnością przeżyją niesamowite przygody.

Podczas wyjazdu do Wrocławia najmłodsi poznają mieszkańców wrocławskiego ZOO, a także udadzą się na spacer po Starym Mieście „w poszukiwaniu krasnali” oraz „szlakiem legend i krasnoludków”.

Starsze dzieci będą miały okazję przeżyć przygody związane z „Detektywem Pozytywką”. Czeka je rejs statkiem po Odrze oraz „Odkrywanie tajemnic Wrocławia”. Podczas gry miejskiej z zadaniami do wykonania -będą różnego rodzaju zadania logiczne, manualne i sprawnościowe. Odwiedzą także Twierdzę w Srebrnej Górze, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

Oprócz wyjazdów odbędą się liczne warsztaty: plastyczne tematycznie związane z „Akademią Pana Kleksa” oraz „Detektywem Pozytywką”. Nie zabraknie warsztatów animacyjnych (zajęcia detektywistyczne, podczas których dzieci poznają zawód detektywa i dowiedzą się na czym polega jego praca, nauczą się szyfrowania, czytania pisma lustrzanego, a na koniec prowadzący przeprowadzą test na spostrzegawczość zadając podchwytliwe zagadki.

W „Akademii Pana Kleksa” odbędą się zajęcia z „Kleksografii”, odbędzie się lekcja „Geografii” (w formie teleturnieju) oraz udamy się do „Szpitala chorych przedmiotów”, gdzie dzieci będą dokonywały drobnych napraw technicznych. Z tematem “Detektyw Pozytywka” związane są zajęcia podczas, których dzieci wykonają model “okularów” ( w końcu Detektyw Pozytywka prowadzi agencję detektywistyczną “Różowe Okulary”). Dla tematu „Akademia Pana Kleksa” zaproponowano model “Balon powietrzny” – w balonikach z koszyczkami Pan Kleks wysyłał swoje oko, by dotarło do niedostępnych miejsc.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zapisach na Akcję Lato 2022!

DEKLARACJA- półkolonia_Kobierzyce

DEKLARACJA- półkolonia_Ślęza

DEKLARACJA- półkolonia _Tyniec_Mały

harmonogram