Droczy Czytelnicy, chcielibyśmy Państwa poinformować, że Polski oddział firmy Amazon podjął współpracę z Fundacją Zaczytani.org. W ramach działań społecznych na rzecz promocji czytelnictwa stworzony został program edukacyjny, którego głównym elementem jest bajka edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku 7-10 lat.

„Celem kampanii Amazon Reads jest kompleksowe podejście do problemu niskiego wskaźnika czytelnictwa w Polsce oraz pokazanie, jak duże znaczenie dla rozwoju dzieci w wieku szkolnym ma umiejętność czytania i pisania”.

Miło nam poinformować, że firma Amazon wspólnie z Fundacją Zaczytani.org przekazała w ramach akcji bibliotece w Kobierzycach ZACZYTANĄ BIBLIOTEKĘ, z której nasi najmłodsi Czytelnicy mogą zabierać ulubione pozycje ze sobą lub przynosić własne, a Fundacja Zaczytani.org stale będzie uzupełniać zbiory. W ten sposób FIRMA AMAZON wraz z FUNDACJĄ ZACZYTANI.ORG promuje ideę bookcrossingu, czyli dzielenia się książką. Dodatkowo nasi pracownicy wzięli udział w szkoleniu on-line z bajkoterapii. Nabyte umiejętności mamy nadzieję wykorzystać podczas wznowionych we wrześniu spotkań  z dziećmi.

 

Serdecznie dziękujemy.