?książkę pt. „Przeklęty. Historia domu Smurlów”. Autorzy: Ed Warren, Lorraine Warren, Jack Smurl, Janet Smurl, Robert Curran.
„Przeklęty. Historia domu Smurlów” to oparta na faktach i mrożąca krew w żyłach opowieść. Poznajcie historię przeklętego domu i koszmaru pewnej rodziny nękanej przez demoniczne siły!
“Przeklęty. Historia domu Smurlów” to słynna sprawa Eda i Lorraine Warrenów, potwierdzona przez wielu niezależnych świadków, a także sfilmowana. Historia tej posiadłości sięga końca XIX wieku, kiedy to do nowo zbudowanego domu wprowadziła się pierwsza rodzina. Od samego początku oczywiste było, iż domownicy mają nieproszonego lokatora – zło w najczystszej postaci, które przez kolejne 100 lat będzie zmieniać życie kolejnych rodzin w koszmar.ca

 
Po tym, jak huragan Agnes zdemolował znaczną część Pensylwanii, Smurlowie zmuszeni zostali porzucić swój dotychczasowy dom i poszukać nowego miejsca zamieszkania. John i Mary, rodzice Jacka, kupili w 1973 roku uroczo wyglądającego bliźniaka i zajęli połowę domu, zaś Jack i Janet wraz z dwiema córkami zamieszkali w drugiej części budynku.
Smurlowie przez ponad rok żyli pełnią szczęścia, zainwestowali sporo czasu oraz pieniędzy w renowację domu i byli pewni, że z każdym dniem ich życie będzie coraz lepsze. Sielanka jednak w końcu minęła, a rodzina zaczęła doświadczać niewyjaśnionych i przerażających zjawisk. Początkowo były to rzeczy, które większość osób zbagatelizowałaby i uznała za złośliwość rzeczy martwych – w domu zaczęły pojawiać się różne plamy, dopiero co naprawiane rury kanalizacyjne nieustannie pękały.
Wszystko to jednak nabrało na sile – domownicy zaczęli widywać ludzi unoszących się w powietrzu, krzesła i fotele w ich domu bujały się i skrzypiały zupełnie tak, jakby ktoś na nich siedział. W domu czuć było ogromny smród, a sama rodzina wkrótce stała się ofiarą fizycznych i psychicznych ataków demona. Pies Smurlów bywał wielokrotnie podnoszony przez niewidzialną siłę i z impetem ciskany o ściany, zaś Jack i Janet twierdzili, iż byli wielokrotnie gwałceni i napastowani. W domu były odprawiane wielokrotne egzorcyzmy, między innymi przez Roberta McKenna, amerykańskiego biskupa. Te jednak nie przynosiły efektów.
 
Ed i Lorain Warrenowie to najsłynniejsza para poszukiwaczy zjawisk paranormalnych. Na podstawie ich doświadczeń i bestsellerowych powieści nakręcono kinowe hity, takie jak “Obecność”, “Zakonnica” czy “Annabele”.
 
?https://www.taniaksiazka.pl/przeklety-historia-domu-smurlow-ed-warren-p-1360541.html
 
?Kolejną pozycją wartą przeczytania jest książka pt. „Nawiedzenia. Historie prawdziwe.” Autorzy: Ed Warren, Lorraine Warren i Robert David Chase.
Książka ma gawędziarski charakter, który przypomina straszne historie opowiadane po nocach. Autorzy nie koloryzują przedstawianych wydarzeń. Zamiast tego opisują prawdziwe, udokumentowane zjawiska paranormalne oraz sposoby ich badania. W tej publikacji znana i ceniona para koncentruje się przede wszystkim na nawiedzonych cmentarzach.
 
Najsłynniejszym z nich jest Union w Connecticut, który w jakiś sposób wpływa na ludzi mieszkających w pobliżu. Na kartach książki znajdziemy także informacje o cmentarzu Hillpointe w Nowej Anglii. Jedna z opowiadających o nim osób twierdziła, że spotkała tam swojego zmarłego syna, którego nie znała za jego życia. Książka pokazuje też, że nie zawsze mroczne historie muszą mieć zły finał. Tak było w przypadku nawiedzonego cmentarza Tutwiler. W jego pobliżu mogło dojść do napaści seksualnej, a nawet zabójstwa, które jednak zostało udaremnione przez… zjawę!
 
?https://www.taniaksiazka.pl/nawiedzenia-historie-prawdziwe-ed-warren-p-1254567.html