?Biblioteka w Kobierzycach poleca tym razem literaturę dla dzieci:
Banda z Burej Tajemnica piwnicy w bibliotece-Magdalena Witkiewicz
Banda z burej to historia grupy rezolutnych dzieciaków, których nic nie powstrzyma przed rozwikłaniem tajemnicy lokalnej biblioteki.

 
Wiktor sprowadza się wraz z rodzicami i siostrą do małego miasteczka. Zrozpaczony perspektywą mieszkania w “dziurze”, szuka wszelkich sposobów na ucieczkę, zastanawiając się, co tak naprawdę jest po drugiej stronie kuli ziemskiej. Wkrótce wstępuje w szeregi Bandy, z którą planuje odkryć tajemnicę biblioteki.
 
Co ukrywają bibliotekarki? Czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę? I w końcu, czy mały psiak jest w stanie pomóc w rozwikłaniu zagadki?
 
Napisana z humorem książka, która rozbawi nie tylko dzieci, ale także dorosłych.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4942135/banda-z-burej-tajemnica-piwnicy-w-bibliotece
 
Banda z Burej Tajemnica fałszywego Mikołaja-Magdalena Witkiewicz
Gdy pierwsze płatki śniegu przykryją miasteczko, a zapach pierników rozniesie się po okolicy, banda z Burej będzie musiała rozwikłać nową zagadkę!
 
Zbliża się Boże Narodzenie, a rezolutna grupa dzieciaków znów ma ręce pełne roboty. Ktoś pozbywa się starych książek, dom babci Jasi grozi zawaleniem, a w okolicy pojawia się aż dziesięciu Świętych Mikołajów!
 
Banda z Burej szuka, dopytuje i przepytuje, by odkryć tajemnicę skrytą między stronami porzuconych encyklopedii i tomików wierszy. Gdzie skrywa się prawda? I czy źli ludzie mogą być tak naprawdę tymi dobrymi?
 
Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja to zabawna i pouczająca historia o tym, że jeśli bardzo mocno się postaramy, to wszystkie marzenia się spełniają!
?https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4941812/banda-z-burej-tajemnica-falszywego-mikolaja