Zespół De Mono z wokalistą Andrzejem Krzywym – gwiazdą tegorocznych dożynek w Kobierzycach (24-25.08.2019). Gościć będziemy też wielu innych wykonawców, niżej prezentujemy sylwetki wszystkich zaproszonych artystów.

Sobota 24.08.2019, g. 17.15

Live Band

Zdjęcie zespołu Live Band występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszechstronny zespół muzyczny. Ich największym atutem jest to, że grają w 100% na żywo w brzmieniu prawdziwych instrumentów, takich jak gitara, bas, perkusja, klawisze i oczywiście doskonały wokal. Są grupą przyjaciół połączonych wspólnym zamiłowaniem do muzyki, przyprawionym wykształceniem muzycznym i szczyptą talentu, co pozwala nam na swobodne poruszanie się w różnych przestrzeniach muzycznych. Grają na żywo covery, piosenki polskie i zagraniczne od lat ‘50 do najnowszych hitów. Na koncercie dożynkowym zespół wykona znane piosenki taneczne sprzed lat, utwory folkowe i wiele przebojów.

Skład:
Beata Kos – wokal, klarnet
Roman Kowalski – instrumenty klawiszowe, wokal
Daniel Kowalczyk – gitara
Mateusz Wronkowski – perkusja, wokal
Łukasz Wronkowski – gitara basowa, wokal

Sobota 24.08.2019, g. 19.00

Zespół Gentleman’s

Zdjęcie zespołu Gentelman’s występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Tworzy go dwóch energicznych wokalistów: Krzysztof Wichuła i Michał Wielosik. Ich żywiołem jest scena i muzyka. Grają program, który sprawdza się zarówno na imprezach klubowych, jak i w plenerze. Duet ma w repertuarze hity, które emitowane są w największych polskich discopolowych stacjach (Disco Polo Music, Polo TV), a także w rozgłośniach radiowych (Vox FM, Radio WAWA). Gentleman’s to uczestnicy prestiżowych festiwali muzyki discopolowej i dance w Ostródzie, Lubinie czy Krakowie.
Gentelman’s zaprezentują najlepsze przeboje nurtu dance i discopolowego. Usłyszymy m.in. „Daj mi buziaka”, „Wakacyjny czas” czy „Szaloną blondynę”.

Sobota 24.08.2019, g. 20.30

Zespół M.I.G.

Zdjęcie zespołu M.I.G. występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Grupa została założona w 2000 roku. Tworzy ją czwórka rodzeństwa: Dorota Pstrągowska, Marek Gwiazdowski, Krzysztof Gwiazdowski i Sławomir Gwiazdowski. W pierwszych latach istnienia duży wpływ na twórczość zespołu miała współpraca z grupą Top One. Ich pierwszą piosenką był utwór Co ty mi dasz z 2000 roku.
Największym sukcesem zespołu jest zdobycie w 2012 r. tytułu Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy za utwór „Jej dotyk”. Rok później na tym samym festiwalu zespół zajął drugą lokatę z piosenką „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy”. W 2015 r. za utwór „Wymarzona” zdobyli I miejsce Super Premiera na Polo TV Hit Festival 2015.
W programie koncertu zespołu M.I.G. usłyszymy ich największe przeboje, w tym „Wymarzoną”, „Słodką wariatkę”, czy „Jej dotyk”.

Skład:
Marek Gwiazdowski – wokal
Sławomir Gwiazdowski – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Gwiazdowski – wokal
Dorota Pstrągowska – saksofon

Sobota 24.08.2019, g. 22.00

Widmo
Zespół działa od 2008 roku i gra w składzie: Edward Martyniak – wokal, instrumenty klawiszowe, Katarzyna Iwaniak – wokal. Wykonują pop-disco i covery popularnych utworów z różnych dekad. Często są zapraszani na imprezy plenerowe i okolicznościowe.
Jak ciekawostkę można dodać, że Edward Marytniak stworzył hymn dla szkoły podstawowej w Kobierzycach i aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym i społecznym kobierzyckiej gminy. Jego rodzina uczestniczyła regularnie w ogólnopolskich spotkaniach muzykujących rodzin, z sukcesami promując gminę Kobierzyce.
Na dożynkach zagrają przeboje od lat 80. po współczesność. Będzie tu muzyka polska i europejska – różne hity muzyki rozrywkowej.

Niedziela, 25.08.2019, g. 14.30

Zespół Tańca Ludowego Staropolanie

Zdjęcie zespołu Staropolanie występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Powstał w 2004 roku. Członkami zespołu są byli tancerze i śpiewacy znanych polskich zespołów folklorystycznych: Śląska, Wielkopolski, Cepelii, Siekieraków. W swoim repertuarze zespół posiada wszystkie tańce narodowe: poloneza, mazura, oberka, kujawiaka i krakowiaka oraz tańce regionalne: wielkopolskie, rzeszowskie, spiskie, śląskie, kurpiowskie.  W repertuarze zespołu znajdują się również pełnometrażowe spektakle taneczne: Kolędy i pastorałki Staropolan, A w gospodzie u Matyska, Plon niesiemy, plon. Od początku swego istnienia  zespół aktywnie koncertuje w swoim rodzinnym mieście oraz w całym kraju i zagranicą.
Występ zespołu na dożynkach w Kobierzycach ma dwojaki charakter. Zaprezentują pełny obrzęd dożynkowy towarzysząc części oficjalnej, po której wystąpią jeszcze z krótkim ludowym programem na scenie.
Obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu to barwne widowisko, które rozpoczyna tradycyjny dożynkowy korowód. Można zobaczyć, jak dawniej wyglądały żniwa, posłuchać obrzędowych przyśpiewek i podziwiać tańce im towarzyszące. Jest otańczenie wieńca w formie efektownego układu choreograficznego z kwiecistymi pałąkami, jest też otańczenie chleba w rytmie skocznego oberka. W finale i szlachta i chłopi ruszają do siarczystego mazura. A wszystko spięte klamrą w formie pięknego poloneza.

Zespół Folklorystyczny Jarzębina

Zdjęcie zespołu Jarzębina występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Liczy sobie w pełnym składzie dwadzieścia osób dorosłych i troje dzieci. Jest formacją wokalno-instrumentalną. Ich brzmienie jest wzbogacone o różnorodne instrumentarium: akordeon, flet, flażolet, tarkę, tamburyno, bęben, skrzypce, harmonijkę, saksofon, klarnet, burczybas, puzon, damskie kłapaki oraz gitarę basową.
Nagrali pięć płyt. W 2012 roku dwie a następnie w rytmie dwuletnim kolejne. Najnowsza powstała wiosną 2018 roku z okazji 35-lecia Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Łącznie zespół zarchiwizował ponad 120 piosenek.
W swoim dorobku artystycznym do 2019 roku Jarzębina zgromadziła na różnych festiwalach i przeglądach jedno Grand Prix, sześć I miejsc, cztery II miejsca, cztery III miejsca oraz jedenaście wyróżnień. W 2019 roku świętują swoje 30-lecie. Jarzębina zaprezentuje swoje znane przeboje i wiele nowości.

Check Fly

Zespół z partnerskiej gminy Kobeřice (Czechy) to kapela o mocnym nu metalowym brzmieniu, grająca chętnie covery różnych zespołów. Wystąpią w składzie:

Klára Konečná – śpiew
Jakub Nohál – śpiew, gitara
Tomáš Taraba – gitara basowa
Mirek Mrovec – perkusja

Podczas ich występu usłyszeć będzie można m.in. utwory Rage Against The Machine, Alice Merton, czy Beyoncé.

Niedziela, 25.08.2019, g. 16.30

Don Vasyl & Gwiazdy Muzyki Cygańskiej

Zdjęcie Don Vasyla występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Najbardziej znany animator kultury romskiej w Polsce. Występował z ojcem i rodziną od 12 roku życia, ale profesjonalną karierę zaczął w wieku 17 lat. Zdobył obowiązujące wówczas państwowe uprawnienia zawodowego wokalisty i dołączył do zespołu cygańskiego Roma. W 1984 roku założył swój własny zespół i zaczął z nim wędrować po Polsce.
Z różnymi składami nagrał kilkadziesiąt albumów, z czego aż jedenaście zdobyło status Złotej Płyty. Obecnie występuje ze swoim zespołem Cygańskie Gwiazdy. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku. Jego występy to zawsze niezapomniana rewia ognistej muzyki i gorącego tańca.

Niedziela, 25.08.2019, g. 18.00

Zespoły KOBIERZYCKIEGO OŚRODKA KULTURY

No Name

Zdjęcie zespołu No Name występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Dziewczęcy zespół młodzieżowy, który wykonuje muzykę pop i poezję śpiewaną. Repertuar to przede wszystkim covery popularnych piosenek zarówno polskich jak i zagranicznych. Zespół uczestniczy w licznych przeglądach, koncertach i konkursach oraz tworzy oprawę artystyczną imprez organizowanych i współorganizowanych przez KOK. Występują w składzie: w składzie: Marcela Dul, Milena Sikora, Zuzanna Iwańska, Kornelia Mika. Każda z dziewcząt przygotowuje jednocześnie repertuar solowy. Instruktorką jest Lila Reszke.
W 2018 roku No Name zdobył I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Magia Italiana” w Rimini. W czerwcu 2019 roku na ogólnopolskim konkursie w Obornikach Śląskich – XXII Spotkaniach z Muzyką i Poezją – No Name zdobył II miejsce w kategorii piosenka estradowa.

Sekcja Tańca Towarzyskiego Kobierzyckiego Ośrodka Kultury w Bielanach Wrocławskich

Zdjęcie sekcji tańca towarzyskiego występującej na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Działają od sześciu lat. Uczestnikami zajęć są głównie osoby dorosłe, które początkowo spotykały się, żeby nauczyć się tańca towarzyskiego na własne potrzeby. Z czasem zaangażowanie oraz poziom zainteresowania zajęciami spowodował, że pary występują jako oprawa artystyczna na większych imprezach organizowanych i współorganizowanych przez KOK. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Uczestnicy swą technikę tańców standardowych oraz latynoamerykańskich ćwiczą pod kierunkiem Łukasza Cichowskiego.

Niedziela, 25.08.2019, g. 19.30

Alibii

Zdjęcie zespołu Alibii występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Zespół Alibii to formacja estradowa istniejąca od 2002 roku. W trakcie swojej kilkunastoletniej działalności dali setki koncertów w Polsce i za granicą. Mają w swoim dorobku płyty.
W skład wchodzą wokaliści i grupy baletowe (w zależności od widowiska). Bez wątpienia największą gwiazdą jest postać Elwiry Rudnickiej, która jest sobowtórem Maryli Rodowicz. Obecnie zespół przedstawia trzy różne programy tematyczne: Disco Lato – show w rytmach tanecznych, Kolorowy jarmark – widowisko folkowe, czy wreszcie Hity PRL-u. To ostanie zostanie zaprezentowane w Kobierzycach. Zabrzmią wielkie przeboje i zapomniane piosenki: ballady Stana Borysa, hity Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar i wielu innych. W części finałowej programu na scenie pojawia się nieprzemijająca Królowa Polskiej Sceny – wielka Maryla.

Skład:
Daria Leliwa Pruszak – wokalistka
Elwira Rudnicka – wokalistka, aktorka
Janusz Barszczowski – wokalista, klawiszowiec
Dominika Karpińska – wokalistka
Dariusz Kępa – wokalista, manager grupy

Niedziela, 25.08.2019, g. 20.30

GWIAZDA DOŻYNEK – De Mono

Zdjęcie zespołu De Mono występującego na dożynkach w Kobierzycach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury 24-25.08.2019.

Wieloletnie doświadczenie, tysiące wspólnych wspomnień i koncertów a muzycy wciąż udowadniają, że w parze z każdym kolejnym rokiem idzie jeszcze większa doza stylu i dobrego smaku. De Mono to niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki popularnej od 1987 roku. Od 2018 roku na polskiej scenie funkcjonują dwa składy – z Andrzejem Krzywym i Markiem Kościkiewiczem.
Kobierzycki koncert uświetni skład z wokalistą Andrzejem Krzywym. Stali fani z pewnością usłyszą doskonale znane przeboje w nowych aranżacjach, a osoby, które zobaczą zespół na żywo po raz pierwszy, z pewnością docenią energię płynącą od muzyków.

Informacje sporządzono na bazie materiałów nadesłanych przez artystów. Pisownia nazw własnych zespołów zgodna jest z używanymi przez dane formacje.