Już od jutra będzie można odbierać wejściówki na wybrane lekcje pokazowe/zajęcia, które przygotowaliśmy w ramach o dnia otwartego w Kobierzyckim Ośrodku Kultury.
Przypominamy – dzień otwarty odbędzie się 12 września (sobota) w Kobierzycach (godz. 9.00 – 13.30) oraz w Tyńcu Małym (godz. 9.30 – 13.30). 

Obecni instruktorzy udzielą wszelkich informacji na temat poszczególnych zajęć. Przygotowane zostaną również krótkie lekcje pokazowe, podczas których chętni będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach plastycznych, ceramicznych, chemicznych, rysunku, tanecznych dla dzieci oraz gry na instrumentach. Nowością w tym roku szkolnym jest oferta nauki gry na skrzypcach.
Warto zainteresować się także zajęciami umuzykalniającymi dla dzieci do lat 3, które uczestniczą w nich wraz z rodzicami. Są to bardzo ciekawe spotkania, mające pozytywny wpływ na rozwój społeczny, intelektualny i emocjonalny dziecka. Pomagają rozładować emocje, rozwijają zdolności językowe i uczą koncentracji. Tego dnia odbędą się również przesłuchania do dziecięcego chóru Insieme, podczas których instruktor sprawdzi skalę głosu oraz predyspozycje wokalne kandydatów.
KOK zaprasza również na dzień otwarty do Tyńca Małego, gdzie przygotowane zostaną zajęcia ceramiczne oraz spotkania z instruktorami nauki gry na instrumentach oraz instruktorem tańca towarzyskiego dla dorosłych. W tym dniu będzie także czynna tamtejsza Świetlica Profilaktyki Środowiskowej, w której odwiedzający dowiedzą się, na czym polegają zajęcia świetlicowe dla dzieci.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie uczestników, jak również pracowników KOK, w tym roku została ograniczona liczba gości. Na każde zajęcia zostaną przygotowane osobne wejściówki (uczestnik + opiekun), aby podczas nich zachować bezpieczny dystans. Będą do odbioru od 1 września na portierni Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, ul. Ludowa 7, w godzinach pracy ośrodka. Liczba wejściówek jest ograniczona!

Wszelkich informacji na temat dnia otwartego udzielają pracownicy KOK pod numerami telefonów: 663-994-000, 608-329-418.