rogSee other templates

Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

Zapowiedzi wydarzeń

Organizatorzy już od lat starają się, aby forma gminnych eliminacji konkursu poetyckiego różniła się od szkolnego etapu przesłuchania kandydatów. Dlatego wśród zaproszonych na spotkanie - obok uczestników i nauczycieli - znaleźli się także rodzice, znajomi. Kobierzyckie święto poezji to wspaniała okazja, aby spotkać się w Ośrodku Kultury , wysłuchać recytacji i poezji – sztuki tak dzisiaj niedocenianej, a przecież wszyscy mówimy, że słowo i muzyka łagodzą obyczaje.

Uczestników konkursu oraz wszystkich przybyłych powitała pani Maria Bokun - dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Zmagania młodych recytatorów i piosenkarzy oceniało jury w składzie: Bożena Bordnik, Ewa Gacek, Tomasz Bykowski.

Obrady jury nie należały do najłatwiejszych, młodzi recytatorzy zaprezentowali bardzo zróżnicowany poziom przygotowania repertuaru, jednak większość uczestników stanęła na wysokości zadania. Wśród najlepszych recytatorów i wykonawców prezentujących poezję śpiewaną wyłoniono laureatów. Do etapu powiatowego 64 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego uczniów szkół podstawowych, jury wytypowało: w kategorii recytacja - Gabrielę Gumny, w kategorii poezja śpiewana – Shadię Alkhatib i Julię Szwiec.

sponsorzy

Nasze zajęcia

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony