Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

31.01.2018 r w Bibliotece w Bielanach odbyły się warsztaty krawieckie pt: "Stwórz swoją fantastyczną elfią sukienkę" czyli jak szybko uszyć prostą i elegancką suknię w klimatach fantasy ulubionej postaci literackiej, oraz gdzie szukać niedrogich materiałów i narzędzi, które będą potrzebne. Prowadzone przez miłośniczkę szycia oraz cosplayerkę Kaję Jurkowską.2018 31 01 warsztaty krawieckie

Cosplay jest to przebieranie się za różne postaci z fikcyjnego świata animacji, filmów czy gier komputerowych. Pasjonaci starają się odwzorować możliwie precyzyjnie wizerunek wybranych bohaterów za pomocą makijażu, odpowiedniej fryzury i (zwykle) samodzielnie wykonanego kostiumu. Ci odważniejsi, prezentują się na różnych wydarzeniach, identyfikując się z postaciami w takim stopniu, że odzwierciedlają ich osobowość, maniery, charakterystyczne zachowania czy sposób mówienia. To dodaje przebranym autentyczności. Biorąc pod uwagę fakt, że prawdziwy cosplay jest wynikiem procesu twórczego oraz posiada w sobie elementy gry aktorskiej, można go określić w pewnym stopniu mianem sztuki performance’u. 

Uczestniczki czynnie i z wielkim zapałem brały udział w warsztatach i sumiennie wykonywały powierzone im zadania co w rezultacie dało pelerynę Jedi oraz piękną czarną suknię zrobioną na podstawie postaci elfa z książki "Dungeons & Dragons: Podręcznik Gracza". Prowadząca przekazała najlepiej jak potrafiła swoją wiedzę na temat tego jak wykrajać materiał i go mierzyć, czy też jak wyznaczać krój. 

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony