Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

DSC03832Dnia 21.02.2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego klubu książki w bibliotece w Bielanach z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Ślęzy. Tematyką spotkania było przedstawienie i analiza książek niemieckiej pisarki Kerstin Gier, która zasłynęła m.in "Trylogią czasu" czy trylogią "Silver", które poruszają motywy podróży w czasie i podróży po snach w dzisiejszym młodzieżowym języku.

 Książka "Czerwień Rubinu" to pierwsza część "Trylogii czasu".  Opowiada o historii i przygodach głównej bohaterki Gwen, która odkrywa w sobie zdolność podróży w czasie oraz pokazuje jej przemianę z szarej myszki w odważną kobietę stawiającą czoła złu.

 

Po krótkiej prezentacji twórczości autorki oraz przedstawieniu aspektów związanych z książkami dla lepszego wyobrażenia słuchacze mogli porównać opisy bohaterów do ekranizacji powieści pod tym samym tytułem "Czerwień Rubinu". Został także poruszony temat samego działu fantastyki, który ciągle się rozrasta w naszej bibliotece oraz dlaczego warto do niego zaglądać przez pryzmat pozytywnego wpływu na rozwój naszej wyobraźni i kreatywności.

 

Zamysłem powstania Dyskusyjnego klubu książki jest pokazanie młodzieży, a także dorosłym mniej znanych pozycji figurujących na bibliotecznych półkach oraz zachęcenie do ich sięgnięcia. Jak się okazało dyskusja na temat uniwersalności lub powtarzających się schematów w książce może być na prawdę interesująca.

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony