Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

IMG 20180417 105324W ostatnim czasie Przedszkole Samorządowe w Ślęzie jak co roku przeprowadzało projekty badawcze związane z nauką o różnych zwierzętach, głównie tych związanych z nazwą grup. Tak oto do filii bibliotecznej w Bielanach Wrocławskich zawitała do tej pory grupa misi, wróbelków, motylków, myszek oraz kucyków.

 

Zajęcia odbywały się w naszej filii bibliotecznej w Bielanach Wrocławskich. Dzieci, które z otwartymi ustami chłonęły wiedzę przekazywaną im z książek naszego księgozbioru dowiedziały się o różnorodności gatunków, maści zwierząt, gdzie można je spotkać oraz miały okazję usłyszeć krótkie opowiadania o danych zwierzątkach. Po każdym spotkaniu Pani bibliotekarka miała dla maluchów niespodziankę w postaci kolorowanek, które zostały pięknie wypełnione kolorami odzwierciedlającymi dany gatunek zwierzątka. Prace zostały zabrane i powieszone w przedszkolu na specjalnej tablicy, na której zostały spisane wszystkie dotychczas usłyszane informacje.

Nie zabrakło również podsumowania, w którym przedszkolaki z wielkim zapałem odpowiadały na zadane im pytania dotyczące tego, co przed chwilą usłyszeli, a nawet nie raz ogromem swojej wiedzy zaskakiwali nawet opiekunki grupy.

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony