Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2019 03 01 biblioteka politechnika

W dniu 22.02.2019 r biblioteka Kobierzyckiego Ośrodka Kultury zorganizowała dla uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych z Pustkowa Żurawskiego i Kobierzyc, wycieczkę po wrocławskich bibliotekach. Mieliśmy przyjemność zwiedzić bibliotekę Politechniki Wrocławskiej oraz filię Miejskiej Biblioteki Publicznej ,, Centrum Innowacji Przejście.

 


W bibliotece Politechniki zaproszono nas do ,, Centrum wiedzy i informacji- technicznej” . Celem tego miejsca jest wspieranie i tworzenie kompetencji oraz transfer wiedzy kreującej przyszłość. Zostaliśmy oprowadzeni po laboratorium tyfloinformatycznym gdzie studenci niewidomi i mający różnego rodzaju dysfunkcje ruchowe mogą się uczyć i rozwijać swoje zdolności. Byliśmy również w pracowni digitalizacji gdzie skanuje się papierowe książki i zapisuje w formie elektronicznej.
Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Innowacji Przejście , biblioteka XXI wieku. Jest to miejsce pełne nowych technologii, gier , warsztatów i szkoleń. Nasza młodzież korzystała z rowerów stacjonarnych dzięki którym, siłą własnych nóg mogli naładować telefony. Ciekawostką była drukarka 3D na której tworzyliśmy różne figurki a dzięki okularom VR mogliśmy przenieść się do świata wirtualnego.
Pragniemy podziękować Dyrekcji oraz pracownikom bibliotek za pełen profesjonalizm i życzliwość. Jest nam miło, że mogliśmy z organizować taką wycieczkę i pokazać młodzieży nowe miejsca, z których mogą czerpać wiedzę na swojej ścieżce kariery edukacyjnej i zawodowej.

 

Magdalena Sondej

 

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony