Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2018 02 16 black pantherDnia 16.02.2018 najaktywniejsi czytelnicy biblioteki w Tyńcu Małym zostali zaproszeni do kina Helios w Bielanach Wrocławskich na seans filmu "Czarna Pantera".  Pokaz odbył się w ramach promocji nowego, wciąż rozwijanego bibliotecznego działu komiksowego.

Akcja filmu rozgrywa się po wydarzeniach zawartych w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", główny bohater T’Challa / Czarna Pantera powraca do Wakandy, aby objąć tron po śmierci ojca. Jego władza zostanie zakwestionowana przez niespodziewanego pretendenta do tronu, co może doprowadzić do światowego kryzysu.

Po filmie czytelnicy mieli okazję dyskutować o swoich wrażeniach i doświadczeniach z kinem superbohaterskim.

W kwietniu zapraszamy czytelników do wzięcia udziału w kolejnym wyjściu, tym razem na premierę filmu "Avengers: Wojna bez Granic" (liczba miejsc ograniczona!). Zapraszamy do odwiedzania biblioteki i jej komiksowych zasobów. A także do brania udziału w comiesięcznych spotkaniach czytelniczych o fantastyce i komiksie (po więcej informacji zapraszamy do biblioteki).

Komiksowe nowości do wypożyczania w lutym:

2018 02 16 black panther2Grzech Pierworodny - Watcher, tajemniczy byt, który obserwuje ludzkość z Księżyca i zna wszystkie jej grzechy, został zamordowany. Kto go zlikwidował – i dlaczego? Oto największa zagadka kryminalna w uniwersum Marvela! Kapitan Ameryka, Wolverine, Doktor Strange, Czarna Pantera, Punisher i inni rozpoczynają śledztwo, podczas którego wyjdą na jaw najgłębsze sekrety ziemskich superbohaterów...

2018 02 16 black panther4Śmierć Wolverine'a - Wolverine’owi nieobca jest śmierć. Zetknął się z nią wiele razy – zabijał i widział, jak zabijano jego przyjaciół i towarzyszy. Tym razem, utraciwszy zdolność regeneracji, sam będzie musiał pożegnać się z życiem. Ktoś wyznaczył cenę za jego głowę i tropem Logana podąża coraz więcej wrogów. Wolverine nie ma wyboru. Może już tylko przejść do ofensywy i umrzeć tak, jak żył – walcząc.

2018 02 16 black panther5Moon Knight: Z Martwych - Poznaj Marca Spectora alias Moon Knight! Marc na co dzień ubiera się w biały garnitur, posiada kilka osobowości, a wsparcia udziela mu sam Khonshu, egipski bóg księżyca. Bohater jest samozwańczym detektywem i strażnikiem nocnych podróży, który czasami boksuje się z duchami. Moon Knight prowadzi śledztwo w sprawie ryzykownych eksperymentów ze snem i odkrywa mroczne tajemnice Nowego Jorku. Wejdź w świat Marca Spectora i sprawdź, jak potoczy się jego pierwsza misja.

2018 02 16 black panther6Chew - Tony Chu jest detektywem skrywającym dość dziwną tajemnicę. Tony Chu jest cybopatą, co oznacza, że odbiera mentalne wrażenia ze wszystkiego, co zjada. Oznacza to również, że jest świetnym detektywem śledczym – o ile pozbędzie się skrupułów związanych z tym, że musi zjeść fragment ciała ofiary morderstwa, by dowiedzieć się, kto ją zabił i z jakiego powodu.

2018 02 16 black panther7Paper Girls - Rok 1988, wczesne godziny poranne zaraz po Halloween. Cztery rozwożące gazety dwunastolatki trafiają w sam środek tajemniczych zdarzeń. Prowincjonalny dramat miesza się z nadprzyrodzonym horrorem w nastalgicznej historii o końcu dzieciństwa.

2018 02 16 black panther1Persepolis - Rewolucja w Iranie widziana oczami dziecka. Autobiografia Marjane Satrapi jest donośnym głosem sprzeciwu wobec narzucanego siłą religijnego reżimu. Przed patosem chroni ją jednak gorzkie poczucie humoru autorki, wspaniale współgrające z czarno-białymi, często symbolicznymi ilustracjami.

2018 02 16 black panther3Blacksad - Jest to mroczna seria kryminalna, której bohaterami są antropomorficzne zwierzęta, tytułowy bohater, John Blacksad, to prywatny detektyw w postaci czarnego kota, rozwiązujący zagadki kryminalne w Nowym Jorku lat 50. XX wieku.

 

 

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony