Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

23 02 2018 komiks4Dnia 23.02.2018 w bibliotece w Tyńcu Małym odbyło się kolejne spotkanie poruszające tematykę komiksu. Młodsi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego o polskich scenarzystach i rysownikach komiksowych oraz stworzonych przez nich ponadczasowych historiach i postaciach. Zaproszeni czytelnicy mogli posłuchać o Papciu Chmielu i jego Tytusie, Kajku i Kokoszu od Janusza Christy, Tymku i Mistrzu od Skarżyciego i Leśniaka, przygodach Jonki, Jonka i Kleksa od Szarlota Pawela i wielu innych seriach.

Złota era polskiego komiksu dla dzieci przypada na okres PRL-u. Wtedy narodzili się bohaterowie, którzy do dziś cieszą się ogromną popularnością i których wciąż możemy znaleźć w lokalnych księgarniach i bibliotekach. Przez dłuższy czas zapomniany, współczesny komiks dziecięcy przeżywa swój drugi renesans dzięki rozsnącej popularności komiksowego medium. Dzięki wsparciu instytucji i zainteresowaniu czytelników możemy być świadkami próby stworzenia nowych bohaterów, którzy mogliby w końcu zastąpić Tytusa, Kleksa czy Kajka i Kokosza. Warto zapamiętać serię takie jak Kubatu, Tomek i Jacek, Rysiek i Królik, albo przygody detektywa Misia Zbysia, biorąc pod uwagę wybór komiksu dla dziecka. Starszych czytelników zparaszamy na kolejne spotkanie o komiksie w marcu, tym razem o światowych twórcach komiksu, by nikt nie zopomniał, że komiksy to tylko medium dla dzieci i fanów superbohaterów. Zapraszamy do biblioteki, dostępne już teraz:

23 02 2018 komiks5Tytus, Romek i A'tomek tomy I-XXV (kolejne wkrótce) - Głównym bohaterem niniejszej powieści rysunkowej stworzonej przez Henryka "Papcia Chmiela" Chmielewskiego jest Tytus de Zoo. Tytus oraz dwaj jego przyjaciele - Romek i A`Tomek przeżywają przygody w świecie pełnym absurdu i wyjątkowego poczucia humoru, a jednocześnie można dowiedzieć się od nich czegoś o historii czy geografii.

23 02 2018 komiks7Tymek i Mistrz - komiks Skarżyciego i Leśniaka przedstawia nam historię maga Mistrza i jego ucznia Tymka, którzy w poszukiwnaiu wiedzy tajemnej nie boją się niczego. Ale kto tak naprawdę jest tutaj mistrzem, a kto uczniem?

23 02 2018 komiks6Podróż smokiem Diplodokiem - Gdy czarnoksiężnik Lord Hokus Pokus spotyka dinozaura o imieniu Diplodok, szybko przekonuje się, że nowy przyjaciel jest żywym wehikułem czasu. Razem odwiedzą prehistoryczny świat dinozaurów, zajrzą do starożytnego Egiptu, a także wybiorą się do Krainy Figlów Miglów, w którym spłatają im niejednego figla.

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony