Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

26 02 2018 fantastykaDnia 26.02.2018 czytelnicy biblioteki w Tyńcu Małym wysłuchali wykładu o twórczości Stephena Kinga. Wszechstronny pisarz znany ze swojego imponującego tempa wydawania książek, jednych lepszych, innych gorszych, jednak niepozbawionych wyjątkowego klimatu. Autor fantastyki, sensacji i horroru, który zasłynął takimi powieściami jak Lśnienie, Zielona Mila, Carrie, Misery, To, Pan Mercedes czy też obszerny 8-tomowy cykl Mroczna Wieża.

Stephen King to niekwestionowany mistrz horroru, z pewnością najsłynniejszy pisarz na świecie. Powstało około 160 filmów na postawie jego powieści i krótkich opowiadań. Już teraz nazywany ikoną literackiej pop kultury. Jest wielokrotnym zdobywcą Nagród Brama Stokera i British Fantasy Award. Podczas wykładu poruszyliśmy temat kariery autora, jego najlepszych książek oraz omówiliśmy cykl Mrocznej Wieży, który sam King uważa za swoje najlepsze dzieło, które w swojej treści podsumowuję całą jego karierę.

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki w Tyńcu Małym i czytania Stephena Kinga. Najbardziej polecamy:

26 02 2018 fantastyka3Ręka Mistrza - jedna z ciekawszych i bardziej osobistych książek mistrza grozy, która porusza motyw traumy po wypadku (King przeszedł poważny wypadek samochodowy w 1999 roku do którego często powraca w swojej twórczości). Edgar Freemantle, ojciec dwóch dorosłych córek oraz właściciel świetnie prosperującej firmy budowlanej, pewnego dnia ulega ciężkiemu wypadkowi. Uszkodzenie mózgu i amputacja prawej ręki sprawiają, że Edgar popada w ciężką depresję i miewa niekontrolowane napady furii. Gdy opuszcza go żona, mężczyzna planuje samobójstwo, jednak za radą psychiatry, doktora Xandera Kamena, Edgar przenosi się na odludną wyspę u wybrzeża Florydy, należącą do Elizabeth Eastlake. Tam w wynajętym domku oddaje się dawno zapomnianej pasji z dzieciństwa - rysowaniu i malowaniu.

26 02 2018 fantastyka4TO - Najbardziej przerażająca powieść Kinga. Tytułowe To stanowi metaforę tkwiącego w ludziach zła. Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska czy głosu w rurach.

26 02 2018 fantastyka2Cmętarz dla zwieżąt - Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi - i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię...).

 

 

 

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony