Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2019 05 18 Miesiąc Kryminału1Dnia 17.05.2019r. w bibliotece w Tyńcu Małym czytelnicy zostali zaproszeni na interaktywny spektakl pt. "Tajemnica" w wykonaniu grupy "Improwizowane Poniedziałki". Podczas wydarzenia uczestnicy byli zachęcani do udziału w przedstawianej historii. Do wyboru widowni należało wyłonienie "ofiary morderstwa", każda o innej historii i z innego środowiska. Następnie rozpoczęło się śledztwo, podczas którego dowiadujemy się więcej o naszej ofierze i jej relacjach z podejrzanymi. To uczestnicy musieli wyłonić prawdziwego mordercę.

Zapraszamy do udziału w innych aktywnościach biblioteki i do wypożyczania naszych kryminałów. Dostępne nowości w Tyńcu Małym:

2019 05 18 Miesiąc Kryminału7Saga kryminalna o Lipowie - 10-tomowa seria Katarzyny Puzyńskiej. Dzięki tym niesamowitym powieściom poznajemy rutynę policyjnej pracy w małym zakątku Polski oddalonym od wielkomiejskiego gwaru. Na pierwszy rzut oka atmosfera cichej, wiejskiej egzystencji może wydawać nam się sielankowa, jednak to tylko pozory. Ludzkie dramaty i tragedie zdarzają się tu równie często, a otaczające Lipowo lasy i bagniste łąki skrywają niejedną, mroczną tajemnicę. Cykl liczy sobie obecnie dziesięć części. Są to następujące tomy:

Motylek, Więcej czerwieni, Trzydziesta pierwsza, Z jednym wyjątkiem, Utopce, Łaskun, Dom Czwarty, Czarne narcyzy, Nora,  Rodzanice. 

2019 05 18 Miesiąc Kryminału8Księgozbiór Remigiusza Mroza - Remigiusz Mróz, zwany również polskim mistrzem suspensu, funduje czytelnikom wiele zwrotów akcji, chwil mrożących krew w żyłach i zupełnie niespodziewane zakończenie. Jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy młodego pokolenia. A każda kolejna jego książka ląduje w rankingach bestsellerów. Dostepne:

Seria z komisarzem Forstem (5 tomów), Seria z Joanną Chyłką (9 tomów), Trylogia Parabellum, Cykl w Kręgach Władzy (3 tomy), Seria z Damianem Wernerem (2 tomy), powieści opublikowane jako Ove Løgmansbø – Trylogia z Wysp Owczych, Wieża Milczenia, Behawiorysta, Turkusowe Szale, Czarna Madonna, Hashtag itd.

2019 05 18 Miesiąc Kryminału9Ksiegozbiór Marka Krajewskiego - Jest autorem kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Na serię wydawaną od 1999 składa się dziewięć tomów: Śmierć w Breslau, Koniec świata w Breslau, Widma w mieście Breslau, Festung Breslau, Dżuma w Breslau oraz Głowa Minotaura, Mock, Ludzkie zoo, Pojedynek.

2019 05 18 Miesiąc Kryminału10Pacjentka - Alex Michaelides. Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku! Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego każdy mógłby jej pozazdrościć. Do czasu. Pewnego wieczoru jej mąż Gabriel wraca do domu, zaś Alicia strzela mu w głowę pięć razy, zabijając go na miejscu. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove.

2019 05 18 Miesiąc Kryminału11Siedem śmierci Evelyn Hardcastle - Stuart Turton. O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana. Masz osiem dni i osiem wcieleń. Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą. Zrozumiano? W takim razie zaczynamy… 

Evelyn Hardcastle będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje, kim jest jej zabójca.

bib_biblioteka_narodowa bib_ministerstwo_kultury bib_narodowy_program1 bib_promocja_czytelnictwa3
Początek strony