Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

grafik swietlice 110pxswietlica aktualnosci.png 110px

Świetlica w Kobierzycach
ul. Ludowa 7, Kobierzyce

2017 05 22 ksiaz 26W sobotnie przedpołudnie, 22 kwietnia 2017 roku w ramach Projektu Świetlicowego 2017 „ Zamki Dolnego Śląska” pojechaliśmy „zdobywać” kolejny zamek, a mianowicie  Zamek Książ i palmiarnię w Lubiechowie. Zobaczyliśmy niewielka część kompleksu zamkowego, w tym znajdujący się w części centralnej zamek piastowski, książęce tarasy,  pod zamkiem tunele i podziemny schron.

Dowiedzieliśmy się  min., iż  Zamek Książ–znajduje się w Wałbrzychu, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego i leży na Szlaku Zamków Piastowskich. Zamek Książ  to  trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Dzieciaki były bardzo aktywne, z zainteresowaniem oglądały poszczególne sale, wykonując swoimi smartfonami mnóstwo zdjęć  zadając  pani przewodnik dużo pytań, aby dokładniej zrozumieć i dowiedzieć się o ciekawostkach tego ogromnego i tajemniczego kompleksu.
Po skończonym zwiedzaniu wszyscy  poszliśmy do sklepiku, aby kupić małe pamiątki z pobytu na zamku. Przy wyjściu wykonaliśmy wspólne zdjęcie z tego miejsca, aby po powrocie wkleić w świetlicowe mapy podróży pamiątkowe zdjęcie . Następnie autokarem przejechaliśmy do pobliskiej palmiarni, aby zachwycić się egzotycznymi roślinami, przepięknymi kompozycjami roślinnymi i żyjącymi tam zwierzętami. Do domów wróciliśmy późnym popołudniem odrobinę zmęczeni ale pod ogromnym wrażeniem i chęcią zdobywania kolejnego zamku Dolnego Śląska.

Do zobaczenia,

Katarzyna Giebel

Początek strony