Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

grafik swietlice 110pxswietlica aktualnosci.png 110px

Świetlica w Królikowicach
ul. Boczna 2A, Królikowice

Szanowni Państwo ,

Informujemy, że dnia 18.02.2019 r. (poniedziałek) nieczynna będzie świetlica profilaktyki środowiskowej w Królikowicach.

Za utrudnienia przepraszamy.

Na dworze wysoka temperatura, Słońce świeci jak szalone, koniec roku szkolnego jutro - to znak, że w świetlicy ARKA przeszedł czas na piknik pod hasłem WITAJCIE WAKACJE. A, że jest bardzo gorąco to na przekór wszystkiemu postanowiliśmy się ochłodzić i nasz piknik zamienił się w lodową krainę o wielu smakach :)

"MIstrz Kuchni" to międzyświetlicowy konkurs kulinarny. W tym roku udało nam się go wygrać - przyrządziliśmi roladę szpinakową z łososiem, brzoskwinie faszerowane nadzieniem na bazie serka lub kurczaka z orzechami oraz na deser pianki z truskawak,i w czekoladzie. Nasze najmłodsze kuchareczki przygotowały przekąskę - pomidorki koktailowe nadziewane mozarellą. Podczas konkursu mieliśmy okazję spróbować wiele pysznych dań i napojów - najlepsza była czekolada na gorąco z bitą śmietaną - ach co za smak :)))) 

Nagrodą oprócz pięknego pucharu była wycieczka do Bobolandii i Kina Helios na film pt. "Księga dżungli" (21.05.2016). Cały dzień spędziliśmy na przyjemnościach i w miłym towarzystwie - to jest przepis na naprawdę dobrą zabawę w słoneczną sobotę.

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wspólną zabawę :)

 

                                                  Dzieci ze świetlicy ARKA w Królikowicach

Podczas tegorocznego karnawału,  jak co roku, spotkaliśmy się na świetlicowej zabawie karnawałowo - walentynkowej w Pustkowie Żurawskim. Impreza jak zwykle była wyjątkowa i udana - super muzyka, dzieciświetnie tańczące oraz konkursy z nagrodami. Jednym zdaniem - dla każdego coś miłego :) 

Radości i zabawy nie było końca, aż żal było się żegnać. Dziękujemy i obiecujemy, że  za rok znów tam wrócimy.

          Dzieci ze świetlicy ARKA w Królikowicach

8 i 10 marca to wyjątkowe daty - Dzień Kobiet i Mężczyzn. Już tradycją się stały nasze marcowe spotkania, cieszące się dużą frekwencją. Wspólnie z panią Justyną (sołtys Królikowic) organizujemy spotkanie dla mieszkańców Królikowic. My z panią Wiolettą przygotowaliśmy warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej, a pani Justyna zorganizowała pyszne torty pieczone przez panią Halinę oraz słodki poczęstunek. 

Większość pań i niektórzy panowie dali się namówić na wspólne warsztaty plastyczne, wykonując piękne ozdoby świąteczne. Jednak nikt ze spotkania nie wyszedł bez upominku - ślicznego kurczaczka na patyczku przez nas robionego. Te nasze marcowe spotkania to jedna z niewielu możliwości na wspólne rozmowy przy ciastku mieszkańców Królikowic w tak licznym gronie.

Początek strony