Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

grafik swietlice 110pxswietlica aktualnosci.png 110px

Świetlica w Krzyżowicach
ul. Główna 18, Krzyżowice

2016 05 17 na wiosne 06Wiosna w Świetlicy Profilaktyki Środowiskowej w Krzyżowicach z pewnością poprawiła nam humory. Dzięki poprawie pogody spacerowaliśmy po lesie szukając oznak zmieniającej się przyrody, nasłuchiwaliśmy śpiewu ptaków i rozsiewaliśmy dmuchawce. Na terenie Powiatowego Zespołu Szkół w Krzyżowicach zwiedzaliśmy sad oraz korzystaliśmy z boiska, aby rozwijać swoje umiejętności w piłce ręcznej.

Kształtując współprace przygotowaliśmy integracyjne ognisko i poszerzaliśmy naszą orientacją w terenie grając w „podchody” oraz „flagi”. Korzystaliśmy oczywiście z chusty animacyjnej, malowaliśmy rękami i stopami, farbowaliśmy ryz i makaron. Eksperymentowaliśmy z kolorem wykonując wiosenne motyle, uczyliśmy się samodzielnie przygotowywać napoje dla siebie i innych oraz korzystaliśmy z warsztatów Australijskich wykonując pająki z filcu, rzeźby w drewnie oraz australijskie mapy.

Kiedy pogoda nam nie sprzyjała korzystaliśmy z posiadanych planszówek. Największym zainteresowaniem cieszy się „5 sekund”, „Bingo” oraz „Osadnicy”. W pierwszej z wymienionych mierzymy się z czasem i adrenaliną. Musimy szybko myśleć i szybko mówić. Pomyłki bywają bardzo zabawne, a my uczymy się, że każdy z nas popełnia błędy i rozwijamy tym naszą akceptację samego siebie, umiejętność radzenia sobie podczas stresujących sytuacji oraz zdrową rywalizację.

Wiosna się jeszcze nie skończyła i jesteśmy ciekawi czego jeszcze doświadczymy! =)

Początek strony