Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

grafik swietlice 110pxswietlica aktualnosci.png 110px

Świetlica w Ślęzy
ul. Główna 17, Ślęza

UWAGA NIECZYNNA ŚWIETLICA PROFILAKTYKI ŚRODOWISKOWEJ W ŚLĘZIE

Informujemy, że dnia 14.02.2019 (czwartek) świetlica w Ślęzie będzie nieczynna.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

2015 04 03 kartka Wojtka

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,przepełnionych radością, miłością i wiarą.Niech Wielkanoc przyniesie Wam spokój i radość,z nadchodzącej wiosny.Pogody ducha i radości,z faktu Zmartwychwstania Pańskiegooraz smacznego jajka i mokrego dyngusa,w gronie najbliższej rodziny.

Wesołego Alleluja!

2015 03 21 slezaPierwszego dnia wiosny, czyli 21.03.2015 wybraliśmy się do pobliskiej świetlicy w Bielanach Wrocławskich, na kolejne już warsztaty plastyczne. Tego dnia dzieci miały okazję poznać rożne techniki plastyczne. Każdy z uczestników warsztatów mógł wykonać przeróżne ozdoby. My na ten dzień wraz ze świetlicą z Krzyżowic przygotowaliśmy króliczki wielkanocne z rolki po papierze toaletowym. Na innych stanowiska mogliśmy wykonać m.in. koszyczki wielkanocne z brzozy, zakładki do książek z filcu, drzewko wielkanocne, baranki z filcu oraz z patyczków, stojaki na kolczyki z patyczków do lodów, quillingowe jajka oraz jajka malowane woskiem. Tego pierwszego wiosennego dnia  wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni oraz z wieloma pracami przygotowanymi własnoręcznie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty plastyczne.

2015 03 07 sleza kobieta"Gdy święto Kobiet nadejdzie, przez jeden dzień cały nie dokuczaj (...) kobietom dużym ani małym. Małym w dniu tym, jeśli umiesz zaśpiewaj piosenkę, a tym dużym przynieś kwiatek i pocałuj w rękę"
Dnia 07.03.2015 w świetlicy wiejskiej przy ulicy Głównej 17 odbyło się spotkanie z okazji dnia Kobiet. Na ten szczególny dzień w roku dzieci ze świetlicy profilaktycznej w Ślęzie przygotowały krótką inscenizację pt.” Fakty o kobietach”.

2015 02 21 slezaDnia 21.02.2015 odbyło się spotkanie w ramach projektu „AZJA”. Tego dnia dzieci ze świetlic profilaktycznych miały okazję zapoznać się z etapami parzenia chińskiej herbaty. Każdy z nas już wie, że przygotowanie dobrej chińskiej herbaty wymaga wiedzy i doświadczenia. Tego dnia oprócz parzenia herbaty, mieliśmy okazję zapoznać się ze sztuką malowania chińskiej porcelany. Na talerzach dzieci malowały przede wszystkim chińskie znaki oraz inne elementy, które nawiązywały do kultury chińskiej. Następnie wszyscy uczestnicy projektu, zostali podzieleni na grupy, w których mieli za zadanie przygotować dwie flagi krajów azjatyckich. Na zakończenie, każdy mógł sam przygotować i skosztować chińską herbatę w różnych smakach. Wróciliśmy z tych warsztatów bardzo zadowoleni i czkamy już na kolejne, które odbędą się już 28.03.2015.

Początek strony