Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

Tradycja łamania się opłatkiem wywodzi się z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Nie miała początkowo związku ze świętem Bożego Narodzenia, była symbolem komunii duchowej członków wspólnoty. Z czasem na wigilijną mszę zaczęto przynosić chleb, który błogosławiono i którym się dzielono. Po dziś dzień świąteczny opłatek wigilijny jest dla nas symbolem dobra i pokoju.

18 grudnia rozpoczęła się kolejna, trzecia już edycja Kobierzyckiej Ligi Mistrzów Gminnego Centrum Kultury i Sportu Kobierzyce. Tym razem spotkaliśmy się w hali widowiskowo – sportowej kąteckiego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie rozegrane zostały kolejne mecze Kobierzyckiej Ligi Mistrzów. W rozgrywkach spotkały się wszystkie nasze drużyny w kategoriach żak, orlik, młodzik, trampkarz oraz junior młodszy. Uczestników turnieju było tak wielu, że już wcześniej podzielono rozgrywki na dwa bloki; poranny, w którym rywalizowały zespoły żaka, orlika, młodzika, i popołudniowy, w którym grali trampkarze i juniorzy młodsi. Dla wszystkich biorących udział w turnieju, a było ich dokładnie 126, Gminne Centrum przygotowało słodki poczęstunek, przypominając tym akcentem o mikołajkowym charakterze sportowej rywalizacji.

W niedzielę 12 grudnia 2010r. o godz.10.00 w sali ośrodka wielofunkcyjnego w Bielanach Wrocławskich rozegrano III Mikołajkowy Turniej Szachowy. Organizatorami imprezy byli: sołtys wsi Bielany Wrocławskie i GCKiS Kobierzyce.
Do zawodów przystąpiło 40 zawodników z takich klubów jak: KSz. Polonia Wrocław, WKSz. Gant Hetman. MKS Pogoń Oleśnica, MUKS MDK Fabryczna, UKS Kopernik, JELONKA Jelenia Góra oraz GCKiS Kobierzyce.

W piątek 26.11.2010 i w sobotę 27.11.2010 odbył się „cykl” ostatnich przed adwentem tańców (choć już teraz w adwencie też można potańczyć). Dlatego też w tych dniach w GCKiS Kobierzyce odbyły się dwie zabawy taneczne: dyskoteka andrzejkowa dla młodzieży oraz spotkanie młodzieży nieco starszej, czyli andrzejki seniorów i nie tylko.

Po raz trzeci kobierzyckie Gminne Centrum Kultury i Sportu przygotowało program wakacyjnych wycieczek dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Wyjazdy te były kontynuacją wycieczek feryjnych – „Ferie 2010”, m.in.  do Trójmiasta, Krakowa, na basen i do kina. Z tej atrakcyjnej oferty zimowej skorzystało ok. 150 osób.

Początek strony