Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

KOBIERZYCKIE ŚWIĘTO POEZJI pod znakiem Dolnośląskich Konkurów Recytatorskich  Uczniów Szkół Podstawowych i Uczniów Szkół Gimnazjalnych.

2017 03 05 konkurs 36   Początek marca mija zawsze pod znakiem spotkań z poezją, które pozwalają mieszkańcom gminy Kobierzyce na obcowanie ze słowem wyjątkowo pięknie mówionym i śpiewanym. Spotkania te odbywają się w gminie Kobierzyce już od 15 lat. To wspaniale Święto Poezji związane jest z Dolnośląskim Konkursem Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.


   Idea powstania tej imprezy okazała się strzałem w dziesiątkę! Dowodem tego jest ciągłe i niezmienne zainteresowanie przybyłej na to święto ojczystego słowa zarówno kobierzyckiej publiczności, jak i rodzin osób występujących, którzy z uwagą śledzili prezentacje dzieci i młodzieży na kobierzyckiej scenie w GCKiS. Spotkanie zostało przygotowane tak, żeby każdy z uczestników i towarzyszących im osób czuł się w gościnnych progach GCKiS jak najlepiej, a same eliminacje nie przypominały szkolnego przesłuchania kandydatów, którzy prezentują się dla jury.

   O godzinie 16.00  wszystkich uczestników konkursu  oraz przybyłych na uroczystość bardzo ciepło powitał Dyrektor GCKiS – Artur Cierczek . Tegoroczne spotkanie zaszczyciłi swoją obecnością przedstawiciele władz Gminy Kobierzyce, w tym Elżbieta Regulska – Przewodnicząca Rady Gminy Kobierzyce, członkowie Stowarzyszeń, związków, mieszkańcy, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele i instruktorzy.           
   Zmagania młodych recytatorów i piosenkarzy oceniało surowe, a zarazem niesamowicie sympatyczne jury w składzie: Bożena Brodnik – filolog, przewodnicząca jury, Tomasz Bykowski – muzykolog, instruktor muzyki w GCKiS, Ewa Gacek – bibliotekoznawca, sędzia techniczny.
   Marcowe  święto poezji to rokrocznie wspaniała okazja aby spotkać się w GCKiS na ciekawym koncercie, poświęconym recytacji i poezji – sztuce tak dzisiaj niedocenianej, przenieść się, uciec choć na chwilę od zabieganej  codzienności. I chyba wszyscy zebrani goście świetnie się bawili i spędzili bardzo przyjemnie to niedzielne marcowe popołudnie, zakończone uroczystym wręczeniem nagród i wyłonieniem laureatów  etapu gminnego konkursów.
Poniżej wyniki eliminacji gminnych:
XVII DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:
Recytacja:
1. Kulczycka Anna
2. Złotogórski Marcel
3. Kruk Kinga

Poezja śpiewana:
1. Kujawa Milena
2. Bednarczyk Natalia
3. Skocka Sabrina
Wyróżnienie otrzymała: Lech Ewa.

Do etapu powiatowego jury wytypowało: Kulczycką Annę, Złotogórskiego Marcela, Kujawę Milenę Bednarczyk Natalię, Skocką Sabrinę.

62 DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

Recytacja
1. Matkowska Alicja
2. Ćwir Miriam
3.Skrzyński Piotr
Poezja śpiewana:
1. Mika Kornelia
2. Lipska Amelia
3. Sikora Milena

Do etapu powiatowego jury wytypowało: Matkowską Alicję, Mika Kornelię, Lipską Amelię, Sikorę Milenę.

Gratulujemy zwycięzcom, życząc jednocześnie powodzenia w eliminacjach powiatowych.
Ewa Gacek

Początek strony