Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2017 06 05 mala ojczyzna 21W 2017 roku, Kobierzycki Ośrodek Kultury realizował projekt edukacyjno – artystyczny „Moja Mała Ojczyzna”. Głównym jego celem było kształtowanie tożsamości regionalnej i pobudzenie zainteresowania własnym środowiskiem, a także ocalenie od zapomnienia miejsc charakterystycznych dla regionu, z ukazaniem wartości jakie w nich tkwią.

W ramach projektu zrealizowano konkursy: plastyczny i fotograficzny, których pokłosie można było obejrzeć 3 maja w Hali Sportowo – Widowiskowej, podczas corocznych popisów sekcji oraz Biegu z Konstytucją.

Finałem projektu był konkurs wiedzy o gminie Kobierzyce, który odbył się 5 czerwca w sali widowiskowej Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. W konkursie wzięły udział drużyny z klas I, II, III gimnazjów z Kobierzyc i Bielan Wrocławskich. Na konkurs złożyły się cztery zadania – obejmujące tematycznie przeszłość i teraźniejszość gminy Kobierzyce.
Wszyscy uczestnicy konkursu, wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą gminy Kobierzyce oraz umiejętnością pracy ze źródłami. Przy bardzo wyrównanym poziomie, zwycięzcą okazała się drużyna kl. II gimnazjum z Bielan Wrocławskich, kolejno drugie miejsce zajęła drużyna kl. I gimnazjum z Kobierzyc, a trzecie – drużyna kl. III gimnazjum z Bielan Wr. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a drużyny zwycięskie - dodatkowo  statuetki.

Ewa Bożena Gacek

Początek strony