Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2017 10 21 wernisaz bokun 22Z czym najczęściej kojarzy się nam jesień? Z barwnymi liśćmi drzew, które zieleń zmieniają na przeróżne odcienie żółci, pomarańczy i czerwieni. W ciepłe pogodne dni, jesienne promienie słońca delikatnie połyskują w niteczkach babiego lata. I jak tu nie kochać przyrody i nie czerpać z niej inspiracji…
W ramach kobierzyckich spotkań z kulturą, w sobotę 21.10.2017 r. w KOK odbył się wernisaż prac Bartosza Bokuna – „Mój kolorowy świat”. Pasją naszego artysty od zawsze była przyroda, z którą żyje w harmonii i bliskości. Najwięcej prac pochodzi z Opolnicy, rodzinnych stron malarza. Obrazy emanują ciepłem i niezwykłym bogactwem barw.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że malarstwo to jedna z jego pasji. Jak mówi o nim przyjaciel Piotr Damasiewicz: „[…] Pierwsze skrzypce dostał od dziadka i ukochał ten instrument nad wszystkie inne.  Jako skrzypek otrzymał solidne, wszechstronne wykształcenie. Swoje umiejętności szkolił m.in. w szkole letniej Verbier Academy w Szwajcarii w gronie 8 szczęśliwców wybranych spośród 300 altowiolistów z całego świata. Jako malarz jest po prostu samoukiem tworzącym w plenerze. Maluje głównie olejem i akrylem. Najwięcej i najchętniej malował w Opolnicy, w miejscu, którego nie przebiły nigdy żadne inne cudowne wyjazdy […]”.
Wernisażowi towarzyszył równie wyjątkowy recital Jakuba Kościuszko – niezwykłego gitarzysty, o którym z zachwytem wypowiadają się krytycy muzyczni. Nasz gość występował w całej Polsce m.in. podczas festiwali w Szczecinie, Warszawie, Kielcach, Wrocławiu, Zielonej Górze i Łodzi a także poza granicami naszego kraju: w Austrii, Niemczech, Włoszech, Francji i Holandii. Wykonywał koncerty
z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Łomżyńskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej. Jako
kameralista współpracuje z Ritą D`Arcangelo (flecistką, laureatką Global Music Award) i Jakubem
Bokunem, jednym z najlepszych europejskich klarnecistów.
Kobierzycka publiczność dała się porwać w świat pełen ciepłych, jesiennych barw poprzez nietuzinkowe obrazy ale także cudownie kojące dźwięki muzyki. Bartosz Bokun zaskoczył przybyłych gości nie tylko wyjątkową twórczością przelaną na płótno. Przy akompaniamencie Jakuba Kościuszko oraz prof. dr hab.  Ludmiły Dziewięckiej-Bokun wygrał na ukochanym instrumencie kilka wspaniałych utworów dla licznie zgromadzonej publiczności. Zwieńczeniem kobierzyckiego spotkania z kulturą był spodki poczęstunek.

Anita Kruczykowska

Początek strony