Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2017 10 03 klub 06Tradycyjnie już Poszukiwacze wyruszyli w sierpniu na szlak. Zajrzyjcie do kroniki Kobierzyckiego Klubu Poszukiwaczy Tajemnic Przeszłości - wakacyjna wyprawa Anno Domini 2017.

2017 10 03 klub 06Tradycyjnie już Poszukiwacze wyruszyli w sierpniu na szlak. Zajrzyjcie do kroniki Kobierzyckiego Klubu Poszukiwaczy Tajemnic Przeszłości - wakacyjna wyprawa Anno Domini 2017.

Wakacyjna wyprawa Anno Domini 2017.

Pierwszym przystankiem był zaprzyjaźniony Wilanów, gdzie odbyliśmy z panem reżyserem Grzegorzem Jachem warsztaty z emisji głosu i ruchu scenicznego, przygotowując się do udziału w przedstawieniu Wilanowskiej Sceny Teatru Historycznego. Wieczorem, po warsztatach spacerowaliśmy po magicznej, warszawskiej Pradze, nieopodal słynnego Bazaru Różyckiego - serca warszawskiej Pragi. Ze stolicy ruszyliśmy na południowy wschód. Tym razem ścieżki poszukiwań dawnej Rzeczypospolitej zawiodły nas na malownicze Roztocze,  a w poszukiwaniu miasta idealnego do Zamościa, gdzie spędziliśmy cały dzień, podziwiając znajdującą się na liście UNESCO perłę renesansu. Odwiedziliśmy ormiańskie kamienice, potężne bastiony twierdzy, jedliśmy zupę z pokrzyw i próbowaliśmy chałwy wyrabianej na miejscu. Wysłuchaliśmy opowieści o wielkim, zasłużonym dla Rzeczpospolitej rodzie Zamoyskich. Mieszkaliśmy w Zwierzyńcu w domku ogrodnika, tuż przy dawnej siedzibie Ordynacji Zamoyskich. Wędrowaliśmy po Roztoczańskim Parku Narodowym w poszukiwaniu ostatnich, wolno żyjących, dzikich koni.

Poszukiwacze Tajemnic Przeszłości na Scenie Teatru Historycznego w Wilanowie.


Dnia 8 września Anno Domini 2017 przenieśliśmy się w czasie i wzięliśmy udział w naradzie wojennej. Odwiedziliśmy XVII-wieczny obóz wojskowy i przekonaliśmy się, jak wyglądało żołnierskie życie codzienne. Uczestniczyliśmy w wyjątkowym widowisku plenerowym, podczas którego odtwarzano naradę wojenną w Tulln przed zwycięską bitwą pod Wiedniem. Staliśmy się częścią Sceny Historycznej Teatru Wilanów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Poniżej na zdjęciu widzimy jednego z naszych rekonstruktorów, Kacpra, który w stroju ówczesnego chłopa wybierał się na próbę przedstawienia „Narada w Tulln”, które było owocem współpracy wybitnego wilanowskiego historyka Tomasza Szajewskiego z godnym podziwu reżyserem Grzegorzem Jachem. Kolejne ze zdjęć  ukazuje damską część kółka podczas prób do osobnego, małego przestawienia będącego „przedsmakiem” głównego teatrum przed Pałacem. Była to scenka ukazująca rozmowę kobiet po wyjeździe ich mężów na wojnę z Turcją oraz jeden z tańców XVII-wiecznych.W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kazimierz Dolny i jego piękny rynek z różnorodnymi straganami oraz renesansowymi kamienicami i kościołem Farnym św. Jana Chrzciciela. Następnie przepłynęliśmy Wisłę. To chyba pierwszy przypadek rejsu naszego busa…
Nasz KOK-owy bus pod wodzą pana Darka bezpiecznie dotarł do brzegu. Wisła sforsowana i dotarliśmy na zamek w Janowcu tuż przed nadciągającą burzą.
To była kolejna, wielka przygoda z przeszłością. Już nie możemy doczekać się następnej…

Poszukiwacze Anno Domini 2017:
Uczestnicy: Anna Gnat, Aleksandra Dybka, Karolina Kapa, Paulina Kiełtyka, Maja Rakoczy, Marta Trzeciakiewicz, Paktrycja Kondryc, Kacper Kondryc, Marcel Kondryc, Martyna Rosiak, Emilia Różalska, Katarzyna Żurawel, Natalia Żurawel
Instruktor: Marcin Wolny
Współpraca: Daniel Masica
Kierowca: Dariusz Krasiński

Początek strony