Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2017 11 05 olga bonczyk 11Wspomnienia są jak brama w czasie – otwieramy ją i wracamy do świata i ludzi, którzy byli i są dla nas niezwykle ważni. W minioną niedzielę mieszkańcy Kobierzyc zostali zabrani w cudowną podróż po wspomnieniach, a wszystko to za sprawą fantastycznego recitalu Pani Olgi Bończyk. Koncert odbył się w ramach „kobierzyckich spotkań z kulturą” i nawiązywał do tradycyjnych już w KOK – muzycznych Zaduszek.

Zgromadzona publiczność dała się porwać Artystce do świata pełnego marzeń, wspomnień i wzruszeń. Cudowny głos i przygotowany przez Panią Olgę repertuar sprawiły, że sięgnęliśmy pamięcią do wspaniałych wspomnień z naszego życia, do naszych najbliższych, których uśmiechnięte twarze spoglądają na nas dziś z fotografii, a w głębi serc wciąż rozbrzmiewa ich radosny śmiech… Wspólnie wspominaliśmy także wybitnych artystów, którzy odeszli w 2017 r. m.in. Wojciecha Młynarskiego i Zbigniewa Wodeckiego. W nie jednym oku zakręciła się łza, kiedy wsłuchiwaliśmy się w autorski utwór Pani Olgi, upamiętniający mamę naszej Artystki. Fala wzruszeń poruszyła nasze serca niejednokrotnie tego wieczoru… Kiedy w głośnikach zabrzmiał głos Zbigniewa Wodeckiego, ciężko było powstrzymać łzy i poczucie, że „muzyką już nikt tak nie będzie opowiadał”…
Wśród utworów wykonanych przez Panią Olgę znalazły się m.in. „Jego portret”, Paroles, paroles”, „Gdy mi Ciebie zabraknie”. Na koniec wspólnie „wsiedliśmy do pociągu”, by razem „uciec pociągiem od jesieni”, za sprawą utworu „Remedium”.
Pani Olga Bończyk zachwyciła publiczność zgromadzoną w Kobierzyckim Ośrodku Kultury, dostarczając przybyłym na koncert widzom wielu ciepłych, pięknych, wyjątkowych wspomnień i wzruszeń. Wykonane utwory jeszcze długo będą wybrzmiewać w naszej pamięci.

Anita Kruczykowska

Początek strony