Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2017 12 18 sybiracy 12„Tej nocy jest łatwiejszy świat, zdarzyć się może każdy cud. Co rok od dwóch tysięcy lat jest przecież dzieckiem Bóg”.
W poniedziałek 18.12.2017 r. w Kobierzyckim Ośrodku Kultury odbyła się „Wigilia Sybiracka”. Tego wyjątkowego dnia gościliśmy członków Związku Sybiraków Koła Terenowego w Kobierzycach. W rodzinnej, pełnej ciepła i ludzkiej życzliwości atmosferze wspólnie kolędowaliśmy, dzieliliśmy się opłatkiem i przeżywaliśmy magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Program artystyczny wigilii przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników a także młodzież z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.  Na scenie pojawili się Aniołowie, Pastuszkowie, Trzej Królowie, Józef i Maryja z Dzieciątkiem, a także Herod i Diabeł. Wszystko to za sprawą uczniów, którzy przygotowali dla naszych gości jasełka. W przedstawieniu nie zabrakło polskich, tradycyjnych kolęd. Na koniec zaprezentowały się dziewczęta z sekcji wokalnej KOK, wykonując utwory: „Mario, czy już wiesz?”, „Mizerna cicha” oraz „Let it’s snow”.

Anita Kruczykowska

Początek strony