Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2018 12 18 spotkanie samorzadowe 18„Nadziei blask aż po nieba kres Wigilii czas, płonie światłem świec. Poprzez ciszy mgłę z dala słychać śpiew Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się…”

We wtorkowe popołudnie, 18 grudnia 2018 roku w Kobierzyckim Ośrodku Kultury odbyło się samorządowe spotkanie opłatkowe. Wśród blasku choinek, dźwięku kolęd, w pełnej ciepła i ludzkiej życzliwości atmosferze, dzieliliśmy się opłatkiem i przeżywaliśmy magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

2018 12 08 festyn sobota 02Grudzień to niezwykły czas, pełen magii, ciepła i rodzinnej atmosfery. To także czas, kiedy z niecierpliwością oczekujemy na Święta Bożego Narodzenia. Świąteczna aura już zagościła w Kobierzycach. Wszystko to za sprawą zimowego festynu, który odbył się w dniach 7-8.12.2018 r. W piątkowy wieczór, ciepłym blaskiem rozbłysła choinka przy hali sportowo-widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach. Przy dźwiękach kolęd przygrywanych przez orkiestrę dętą KOK, wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik wraz z przewodniczącą rady gminy Elżbietą Regulską zapalili symboliczne światełka na świątecznym drzewku.

2018 11 18 pamieci wodeckiego 0118 listopada w sali widowiskowej Kobierzyckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Big Bandu Powiatu Ostrowskiego poświęcony w całości pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Wśród zaprezentowanych przebojów zmarłego w ubiegłym roku artysty nie zabrakło takich hitów jak: "Izolda", "Z tobą chcę oglądać świat", "Opowiadaj mi tak", "Chałupy welcome to", czy tytułowego "Zacznij od Bacha". Wspaniałe szlagiery artysty, licznie zgromadzeni goście, wszystko to sprawiło, że był to wyjątkowy wieczór i pokazało, że piosenki Zbigniewa Wodeckiego są nadal chętnie słuchane i śpiewane.

2018 11 11 stulecie niepodleglosci 09Uroczystości setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Kobierzycach

W niedzielę 11 listopada 2018 roku gmina Kobierzyce godnie świętowała stulecie niepodległości Polski. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kobierzyckim kościele parafialnym, w oprawie ceremoniału wojskowego, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Sybiraków przez delegacje. Byli tu reprezentanci władz gminy z wójtem Ryszardem Pacholikiem na czele, delegacja Rady gminy, Związku Sybiraków Koła Terenowego w Kobierzycach, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych,  31. Dolnośląskiego Batalionu Radiotechnicznego we Wrocławiu, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobierzyc, Pustkowa Wilczkowskiego, Pustkowa Żurawskiego oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, 13. drużyny harcerskiej „Morowa trzynastka” hufca Kąty Wrocławskie działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej, a ponadto delegacje ze szkół w Kobierzycach, Bielanach Wrocławskich, Pustkowie Żurawskim, Pustkowie Wilczkowskim, Wysokiej i Tyńcu Małym.

2018 10 26 koncert Miernik 1Chopin, Szymanowski, Paderewski i Nowowiejski zabrzmieli w 100-lecie odzyskania niepodległości podczas recitalu fortepianowego Anny Miernik, jaki odbył się 26 października 2018 roku w obiekcie wielofunkcyjnym Bielany/Ślęza.

Początek strony