Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2018 03 18 konkurs recytatorski sp 04Kobierzycki Ośrodek Kultury, ramach KOBIERZYCKICH SPOTKAŃ Z POEZJĄ, od lat jest organizatorem etapu gminnego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych. Zmagania młodych adeptów sztuki recytatorskiej oraz wykonawców poezji śpiewanej wypełniły niedzielne popołudnie 18 marca 2018 roku. Młodzi recytatorzy zaprezentowali bardzo zróżnicowany poziom przygotowania repertuaru, jednak większość uczestników stanęła na wysokości zadania. Na pewno nie ułatwiło to pracę jury w składzie: Bożena Bordnik – przewodnicząca jury, filolog, Izabella Starzec-Kosowska – muzyk, pedagog, Tomasz Bykowski – instruktor muzyki KOK.

Cieszy jednak fakt, że w dobie komputeryzacji i sms-ów duża liczba młodych ludzi garnie się do recytacji. Konkurs recytatorski to bardzo osobliwy turniej, w którym uczestnicy starają się wznieść ponad przeciętność, szarość i monotonie życia. Na jedną chwilę pozostawiają świat spraw codziennych, by zanurzyć się w abstrakcji struktury słowa i melodii, by przyoblec to, co napisane, w piękną formę interpretacji. Jak powiedziała przewodnicząca jury, Bożena Bordnik, każdy z występujących stanowi elitę naszego społeczeństwa.WYNIKI ETAPU GMINNEGO:

Recytacja:           
1.    Maria Sztyglic
2.    Zuzanna Walczak
3.    Alicja Żelazowska
Wyróżnieni: Ignacy Sterniuk, Julia Urzędowska

Poezja śpiewana:
1. Hanna Hatbi
2. Aleksandra Janic
3. Jury nie przyznało
Wyróżnienie: Kamila KuriataDo Etapu Powiatowego XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego klas IV-VI, który odbędzie się 14.04.2018 r. o godzinie 9.00 w SP 113 przy ul. Zemskiej 16c we Wrocławiu, wytypowano: Marię Sztyglic, Zuzannę Walczak, Alicję Żelazowską, Hannę Hatbi, Aleksandrę Janic.

Ewa Bożena Gacek

Początek strony