Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2018 06 20 kopciuszek 14Zacząć poranek od pięknej baśni? Któż by tak nie chciał. Środa 20.06.2018 r. w Kobierzyckim Ośrodku Kultury rozpoczęła się niezwykłym spotkaniem, podczas którego naszych gości odwiedził… prawdziwy Kopciuszek!

Stowarzyszenie Miłośników Krzyżowic pod czujnym okiem pani Stefanii Wiatroszak przygotowało spektakl na podstawie bajki Jana Brzechwy. Tak oto sala widowiskowa KOK zamieniła się w przepiękny pałac, w którym oczywiście nie mogło zabraknąć króla i królowej, dam dworu, złej macochy i księcia czekającego na tę jedyną wybrankę.

Na widowni zasiadły przedszkolaki z Kobierzyc, maluszki ze świetlicy edukacyjnej opieki wychowawczej z Tyńca nad Ślęzą a ponadto uczniowie z Pustkowa Żurawskiego oraz mieszkańcy Kobierzyc ze swoimi dziećmi i wnukami. Aktorską obsadę wsparł Mariusz Węgłowski – mieszkaniec gminy Kobierzyce, znany m.in. z serialu „Policjantki i policjanci”.

Wytworny wystrój, profesjonalne kostiumy i wspaniała gra aktorska sprawiły, że publiczność gromkimi brawami nagradzała występujących. Dzieci ochoczo wspierały Kopciuszka. Małe i te nieco większe damy siedzące wśród publiczności także wzięły udział w przedstawieniu, kiedy ochmistrz sprawdzał, czy aby zgubiony na balu przez Kopciuszka pantofelek nie należy do którejś z nich.

To nie koniec atrakcji przygotowywanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Miłośników Krzyżowic. Niebawem przygotujemy dla Was kolejną niespodziankę!

Anita Kruczykowska

Początek strony