Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2018 08 26 dozynki gminne 18Święto Plonów w Kobierzycach to już tradycja. Od lat rolnicy naszej gminy świętują zwieńczenie całorocznej, trudnej i wymagającej pracy w gospodarstwie. Tegoroczne Dożynki Gminne w Kobierzycach odbyły się w dniach 25-26.08.2018 r. Pierwszego dnia na naszej scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne, które gościliśmy podczas IX Festiwalu Kultury Ludowej. Wieczorem, zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy na koncert Mateusza Mijala, zespołu Exelent oraz wspólnie bawiliśmy się podczas dyskoteki pod gwiazdami, którą poprowadził zespół Heaven.

Niedzielę rozpoczęła uroczysta Mszą Świętą, celebrowana przez Arcybiskupa Józefa Kupnego. Oprawę muzyczną podczas ceremonii, wspólnymi siłami przygotował chór "Diament" z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, chór z Bielana Wrocławskich oraz z Tyńca nad Ślęzą. Przy asyście służb mundurowych, barwny korowód przeszedł ulicami Kobierzyc na stadion sportowy, gdzie miała miejsce część oficjalna dożynek. Jak co roku, nie mogło zabraknąć prezentacji przepięknych wieńców z tegorocznych plonów i zbóż, przygotowanych przez sołectwa i stowarzyszenia naszej gminy. Tradycją dożynek jest także Misterium Chleba - podczas którego przypominamy sobie symbolikę tego daru i wspólnie się nim dzielimy.

Dożynki w Kobierzycach obfitują w atrakcje. Na naszej scenie zaprezentowały się sekcje KOK: wokalne, zespół "No Name", zespół "Jarzębina" i sekcja tańca towarzyskiego z Bielan Wrocławskich. Specjalnie dla mieszkańców Gminy Kobierzyce, zaprezentowali się także nasi przyjaciele z partnerskiej gminy w Czechach - zespoły Šmykňa i Graphite. Dla rodziców i ich pociech organizatorzy przygotowali warsztaty tematyczne, miasteczko rodzinne i dmuchańce. Klub Poszukiwaczy Tajemnic Przeszłości wybijał pamiątkową monetę, nawiązującą do obchodzonej w tym roku 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na boisku sportowym, pod czujnym okiem instruktorów Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, można było sprawdzić swoją kondycję podczas różnych sportowych zmagań. Na boisku rozegrano także turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział piłkarskie sekcje KOSiR. Zwieńczeniem dożynek był koncert Kayah, który porwał kobierzycką publiczność. Po koncercie odbył się pokaz ognia. Tych, którzy nie mogli być z nami podczas dożynek, zapraszamy do galerii zdjęć.

Początek strony