Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

2018 10 26 koncert Miernik 1Chopin, Szymanowski, Paderewski i Nowowiejski zabrzmieli w 100-lecie odzyskania niepodległości podczas recitalu fortepianowego Anny Miernik, jaki odbył się 26 października 2018 roku w obiekcie wielofunkcyjnym Bielany/Ślęza.


Młoda, 29-letnia pianistka ujęła publiczność zarówno starannym doborem wymagającego programu oraz wykonawstwem. W jej grze słychać było wszelkie niuanse barw i dynamiki, głębokie zrozumienie formy utworów oraz paletę różnorodnych emocji. To wszystko brzmiało zarówno w lirycznym nokturnie Chopina, jak i jego dramatycznym scherzu czy narracyjnej balladzie. Ucieszył z brawurą wykonany skoczny „Borowiak” Nowowiejskiego, piękna etiuda Szymanowskiego, czy błyskotliwy walc Paderewskiego. Temu ostatniemu Anna Miernik zagrała na bis w hołdzie jego postaci i dokonań jego wdzięczny drobiazg – Menuet G-dur.
Publiczność doceniła wysokie pianistyczne kompetencje Anny Miernik nagradzając ją oklaskami na stojąco. Poniżej przedstawiamy pełny program recitalu oraz sylwetkę artystki.
Izabella Starzec-Kosowska

PROGRAM  

Fryderyk Chopin
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Walc Es-dur op. 18 nr 1      
Ignacy Jan Paderewski
Kaprys-Walc op. 10 nr 5  
Karol Szymanowski
Etiuda b-moll op. 4 nr 3
Feliks Nowowiejski
Borowiak
Fryderyk Chopin
Wariacje B-dur op. 12 , Ballada g-moll op. 23, Scherzo b-moll op. 31  

Anna Miernik

Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula, którą ukończyła z wyróżnieniem w roku 2013. Występowała na 5 kontynentach w 33 krajach. Koncertuje jako solistka i kameralistka w prestiżowych salach koncertowych. W 2014 roku ukazała się jej pierwsza płyta ze skrzypaczką Patrycją Piekutowską (sonaty J. Brahmsa i C. Francka). W sierpniu 2017 nagrała płytę z pieśniami Feliksa Nowowiejskiego z Rafałem Żurakowskim. Niedługo po jej wydaniu ukazał się kolejny krążek, tym razem z utworami na fortepian solo Nowowiejskiego.
Artystka dużo uwagi poświęca promocji polskiej muzyki oraz rodzimej kultury poza granicami kraju. W jej repertuarze znajdują się utwory 35 polskich kompozytorów, których dzieła regularnie włącza do programów koncertów na całym świecie. Anna Miernik jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych i krajowych. Za osiągnięcia artystyczne i naukowe pianistka otrzymała liczne nagrody.

  Izabella Starzec - Kosowska

 

 

Początek strony