Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny

"Skrzypi wóz wielki mróz, wielki mróz na ziemi. Trzej królowie jadą, złoto, mirrę kładą, hej kolęda, kolęda!"

2019 01 06 koledowanie 20W święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019 r. w hali sportowo widowiskowej-sportowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach odbył się koncert kolęd, pastorałek i piosenek zimowych "Hej kolęda, kolęda". Na scenie zaprezentowali się wychowankowie Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, a że muzyka łączy pokolenia, nie mogło zabraknąć zarówno śpiewających dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Koncert rozpoczął się prezentacją zespołu "No Name". Marcela Dul, Milena Sikora, Kornelia Mika i Zuzanna Iwańska wykonały utwory "Marry Christmas", "Santa Baby" i "Gore gwiazda Jezusowi". W grudniu ubiegłego roku dziewczęta więzły udział w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard" i zajęły II miejsce w kategorii zespołów. Ostatni utwór zespół wykonał w towarzystwie młodszych wokalistek KOK, które rozwijają swoje wokalne zdolności pod okiem instruktorki Lili Reszke. Dzieci wykonały kolędę "Przybieżeli do Betlejem" oraz pastorałkę "Niezwykła noc".

Po prezentacji wokalistek z Kobierzyc, energicznym krokiem na scenie pojawił się reprezentacyjny chór dziecięcy, działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej. Przy akompaniamencie Agnieszki Rubachy chórzyści zaśpiewali znane wszystkim gościom "Dzisiaj w Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przybieżeli do Betlejem" oraz "wigilia opłatkiem pachnąca". Sekcję z wysokiej prowadzi dyrygent Natalia Wyszyńska.

Następnie przygotowane kolędy wykonał chór dziecięcy "Insieme", prowadzony przez Aleksandrę Tarnowską. Dzieci przygotowały m.in. "Gaudeamus hodie", "Rozkołysz pieśnią świat". Młodzi śpiewacy radzą sobie fantastycznie. Nie boją się także wykonywać utwory a capella.

Zwieńczeniem tegorocznego kolędowania był występ folklorystycznego zespołu "Jarzębina", który działa od 1989 roku. W skład zespołu wchodzą zarówno dzieci, jak i dorośli. Brzmienie zespołu wzbogacają liczne instrumenty, wśród których znalazły się min. akordeon, flet, burczybas, puzon, takka i flażolet. Zespół wykonał utwory "Dnia jednego o północy", "Na świat w szczerym polu", "Nad Betlejem w ciemną noc", "Mizerna, cicha" oraz autorki utwór "Pasterka".

W rodzinnej atmosferze, pełnej dźwięków kolęd i wspólnego śpiewania spędziliśmy niedzielny wieczór. Wszystkich, którzy tego dnia zaprezentowali się na scenie łączy wspólna pasa do muzyki. Koncertem "Hej kolęda, kolęda" oficjalnie zainaugurowaliśmy 2019 rok, który będzie pełen wydarzeń kulturalnych w Kobierzyckim Ośrodku Kultury.

Anita Kruczykowska

Początek strony