Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
niebieski_jasny
niebieski-ciemny
niebieski
pasek
niebieski-jasny
Wokalistki z KOK na festiwalu "Magia Italiana 2018" Taneczne sukcesy TF TF CREW podczas VII Tanecznego Otwartego Grand Prix Polski „KOTWICE 2018” Grand Prix dla Sebastiana Rasia i wyróżnienie dla Mai Cichy - VII Wojewódzki Konkurs Keyboardowy TF TF CREW - Street Dance Story Sukces Jarzębiny w Złotym Stoku Wokalne sukcesy w Białymstoku "Jesienne przeglądy" czyli Senioralia w Jeleniej Górze

2015 12 23 basket mecz w klodzku 01W czwartek, 23.12.2015r. Sekcja Basket GCKiS Kobierzyce - zespół rocznika 2002-2003 oraz drużyna rocznika 2004-2006 -  wyruszyła do Kłodzka na Turniej organizowany przez miejscową Nysę.


    Pierwsi do gry przystąpili zawodnicy rocznika 2002 i 2003. Po zdecydowanie pewnym w naszym wykonaniu meczu, mądrze wykorzystując obronę i dynamiczne akcje w ataku zwyciężyliśmy z pierwszym zespołem Gospodarzy 76-54. Adepci z rocznika 2004-2006 również wykazali się duchem walki. Po bardzo mocnej i zdeterminowanej grze w obronie oraz po świetnie zorganizowanych akcjach w ataku pokonali gospodarzy 27-21.
    Turniej zamknął mecz rocznika 2002-2003 z drugim zespołem Nysy Kłodzko. Tym razem goniliśmy wynik i mimo, że przez cały mecz przegrywaliśmy na 11 sekund przed końcem Michał Stawiarz doprowadził do remisu 40-40. Emocje na trybunach sięgały zenitu! Przy piłce byli gospodarze lecz Basket GCKiS Kobierzyce mocnym pressingiem w obronie odebrał ją rywalom. Na kilka sekund przed końcem trener Karol Jaśko poprosił o przerwę, aby przedstawić plan zwieńczenia meczu i strategicznie rozmieścić zawodników na parkiecie. W tym decydującym fragmencie gry, chłopcy wykonali plan wzorowo, pomimo faulu - Piotr Kaszuba decyzją sędziów wykonał 2 rzuty wolne. Od Piotra zależało czy wygrywamy, czy gramy dogrywkę! Piotr wytrzymał presję oraz nacisk kibiców gospodarzy i pewnie trafił obydwa rzuty dając tym samym zwycięstwo Naszej drużynie! Piotr utonął w uściskach kolegów z drużyny oraz młodszych adeptów, ponieważ to zwycięstwo oznaczało wygraną całego turnieju! Po meczach rozegrany został konkurs rzutowy, który wygrał nasz zawodnik, Michał Damian. Warto wspomnieć, że mecze rozgrywaliśmy na parkiecie, gdzie na co dzień grają i trenują zawodnicy 1 -ligowego Doralu Nysa Kłodzko.

K.J.

 

Początek strony