W niedzielę 13 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie autorskie w 2021 roku. Gościem biblioteki w Kobierzycach była znakomita pisarka, autorka powieści obyczajowych o zabarwieniu komediowym i satyrycznym pani Izabella Frączyk.

Autorka z wykształcenia ekonomistka, przez wiele lat pracowała w korporacjach, gdzie zajmowała się tworzeniem i zarządzaniem działami handlowymi. Pisarstwem zajęła się w 2009 roku. Jej debiutem literackim była powieść Pokręcone losy Klary. Obecnie w dorobku pisarskim naszego Gościa znajduje się ponad 20 poczytnych powieści, m.in. Do trzech razy sztuka, Siostra mojej Siostry, Koniec świata oraz cykl Kobiety z odzysku czy Stajnia w Pieńkach.

Na początku naszego niedzielnego spotkania, dowiedzieliśmy się co spowodowało, ze Pani Izabella została pisarką . Okazuje się , że swoją karierę zawdzięcza adoptowanemu, psiemu przyjacielowi (Tornado), którego przygody opisywała i zamieszczała na forum internetowym. Pisarka wyznała, że początki nie były łatwe, a swoje pierwsze książki musiała wydawać samodzielnie.

Podczas spotkania Autorka chętnie opowiadała przezabawne anegdotki dotyczące pracy twórczej, ale także swojego życia. Z humorem odpowiadała na pytania czytelników. Okazało się , że najczęściej pisze książki przy stole w kuchni, w czasie kwarantanny wygospodarowała miejsce w piwnicy, natomiast druga część książki Stajnia w Pieńkach została napisana na kolanie w garażu. Dowiedzieliśmy się również, że pani Izabella nie tworzy planów i schematów powieści. Pisze spontanicznie , pozwalając historii i bohaterom rozwijać się w często zaskakujący, nawet dla niej sposób. Bardzo starannie jednak przygotowuje się do spisywania swoich historii. W ten sposób poznała m.in. blaski i cienie pracy na stacji benzynowej, stacji narciarskiej czy hodowli strusi.

Na zakończenie spotkania pani Izabella składała autografy na książkach zakupionych przez naszych Czytelników. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia z Autorką.

Zapraszamy wszystkich na kolejne ciekawe spotkanie biblioteczne, które odbędzie się już we wrześniu.

 

kierownik biblioteki

Monika Sankowska