Koło Gospodyń Wiejskich – Twórcze Kobiety powstało w 2020 roku z inicjatywy kobiet, które pragnęły stworzyć miejsce, gdzie będą mogły się realizować i dzielić z innymi swoimi pasjami. Do KGW należą kobiety ze Ślęzy oraz z Wysokiej, które poza obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi pragną się spotykać i miło spędzić czas przy kawie i ciasteczkach. Panie prowadzą też różne formy warsztatów/zajęć. Poznały metodę zdobienia – decoupage, robienie biżuterii, wianków, świeczek, kartek okolicznościowych oraz stroików, plecenia lawendy.

Panie starają się brać aktywny udział w wydarzeniach w naszych miejscowościach oraz akcjach charytatywnych. Przygotowały ozdoby stołów na opłatek wiejski, zorganizowały zabawę karnawałową. Wsparły zbiórkę charytatywną na rzecz Agnieszki – Wybieram Życie, poprzez przygotowanie stroików do pudełek wiosenno-świątecznych. Na rzecz Leona ze Ślęzy przygotowały ozdoby, wianki, biżuterię, kwiaty i opaski ręcznie robione, aby wesprzeć jego aukcje. Przeprowadziły też zbiórkę na Zamku Topacz – akcję dla dzieci i dorosłych, w ramach której przeprowadził zajęcia plastyczne, warsztaty tworzenia biżuterii pokaz ich prac (wianków, bawełnianych toreb, świec, kwiatów i ozdób do włosów wykonanych metodą wstążeczkową, biżuterii), sesje zdjęciowe oraz zbiórkę pieniędzy. Dołączyły również do wolontariuszy działających dla Coffee House przygotowujących jedzenie dla potrzebujących.
Panie chcą nadal rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe doświadczenia. Spotkania dają im dużo nowej energii i motywacji do działania. Celem jest stworzenie miejsca, gdzie będą mogły się poznać i nawiązać kontakty nowe mieszkanki ich miejscowości i wspólnie działać na ich rzecz.

Zapraszamy do przygotowania kartki świątecznej

Potrzebne materiały:

– baza do kartki lub twardy papier ozdobny do przygotowania bazy,
– twardy papier z motywem świątecznym,
– klej, nożyczki, ołówek,
– taśma piankowa dwustronna,
– dziurkacz ozdobny,
– ozdoby świąteczne.

Instrukcja wykonania:

Jeżeli nie posiadamy bazy do kartki to należy z twardego papieru wyciąć prostokąt o wymiarach 13×26 cm i złożyć na pół. Z przygotowanego papieru z motywem świątecznym wybieramy dwa lub więcej kawałków papieru, które będą budowały tło. Wycinamy kwadrat o boku 13 cm i obrywamy brzegi jak na zdjęciach poniżej:

Przymierzamy tło do bazy kartki i jeżeli pasuje przyklejamy.

Wybieramy drugi wzór papieru. Odmierzamy prostokąt 11×9 cm i wycinamy. Jeżeli mamy dziurkacz ozdobny brzegowy to możemy wyciąć wzór. Można użyć nożyczek ozdobnych ze wzorkiem. Jeżeli nie mamy dziurkacza możemy zastosować metodę wyrywania.

Ten papier mocujemy przy użyciu taśmy dwustronnej.

Na kolejnym kawałku papieru możemy zrobić napis Wesołych Świąt. Tu wykorzystano gotowy napis Merry Christmas. Napis można ozdobić obdrapując brzegi nożyczkami.

Napis przyklejamy również przy użyciu taśmy dwustronnej.

Rozmieszczamy na kartce pozostałe ozdoby i przyklejamy klejem.

Życzymy udanej zabawy przy tworzeniu wspaniałych kartek!