Powstało w 2013 roku z inicjatywy Danuty Klepuszewskiej. Obecnie liczy 11 członkiń a przewodniczącą jest Agnieszka Szwed.

Panie prezentują na szerszym forum swoje liczne talenty, czy to kulinarne, czy artystyczne. W 2018 roku na Festiwalu 4 Żywiołów pierogi z przepisu Zofii Szymańskiej biły rekordy popularności. Przepisy KGW z Kobierzyc wraz ze zdjęciami znalazły się w Kalendarzu Kulinarnym Powiatu Wrocławskiego. Niebawem na rynku ukarze się ich książka kucharska, w której znaleźć będzie można przepisy na popisowe dania.

Wiodącą artystką jest Danuta Klepuszewska, która doczekała się wernisażu swych prac oraz książki wydanej przez nasz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Kornela Szachniewicz została doceniona przez proboszcza z kobierzyckiego kościoła za wydzierganie wszystkich płócien w kościele.

Panie aktywnie uczestniczą w imprezach organizowanych przez gminę i sołectwo Kobierzyce oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury, gdzie przedstawiają swoje specjały kulinarne oraz prezentują własne prace plastyczne. Organizują dla mieszkańców biesiady, Andrzejki, Sylwestra oraz Ostatki.