Koło Gospodyń Wiejskich w Tyńcu nad Ślęza powstało na przełomie 2010/2011 roku reaktywując działalność z lat osiemdziesiątych. Obecną przewodniczącą jest Bożena Łabuda a koło liczy sobie 15 osób.

Panie organizują imprezy dla lokalnej społeczności, w tym Dzień Seniora, czy kolędowanie. Pomagają przy organizowaniu dożynek. Dwa razy w roku jeżdżą do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Wierzbicach na obchody Dnia Babci i Dziadka oraz na Dzień Dziecka. Przed Bożym Narodzeniem pieką dla nich pierniczki. Pozyskane środki z ich sprzedaży przeznaczone są na potrzeby szkoły.

W okresie wielkanocnym uczestniczą ze swoimi potrawami w tradycjach stołów wielkanocnych we Wrocławiu i okolicach. W 2018 roku ich palma w barwach narodowych miała prawie siedem metrów długości i wygrała w corocznym konkursie organizowanym przez proboszcza z tamtejszej parafii na największa palmę.

Lubią się ze sobą spotykać i rozmawiać. Służą sobie pomocą podczas imprez rodzinnych razem gotując. Dbają też, by co roku gdzieś wspólnie wyjechać na wycieczkę. W 2017 roku były w Trójmieście, wcześniej w Zamku Książ.

Cenią sobie bardzo dobrą współpracę z władzami gminy. Starają się uczestniczyć w imprezach organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Kultury.