Fotografie autorstwa Marka Bułaja od kilku dni zdobią ściany Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Japońska architektura, przyroda i kultura była dla Autora wystawy inspiracją do utworzenia cyklu fotografii ukazujących piękno niezwykłego połączenia natury i cywilizacji, którą autor zaobserwował w trakcie podróży do Japonii. To miejsce na ziemi, gdzie wyjątkowo widać tą przeplatającą się tradycję z nowoczesnością. Wysoko rozwinięta cywilizacja, która w Japonii objawia się szybkim rozwojem technologicznym nie stoi na przeszkodzie dbałości o przetrwanie wartości historycznych.
Wystawa Marka Bułaja to efekt jego podróży do Japonii w latach 2013–2015, gdzie spędził łącznie sześć miesięcy. Pomysłem na nadawanie tytułów prac były Japońskie imiona, które odzwierciedlają piękno natury i są utożsamieniem piękna, z którym obcował w trakcie pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Prezentowane prace zobaczyć można na II piętrze Kobierzyckiego Ośrodka Kultury oraz na parterze obok Biblioteki.

Marek Bułaj – Zajmuje się fotografią dokumentalną, portretową i subiektywną. W 1984 roku rozpoczął studia fotograficzne na Wydziale Fotografii w Mercer County Community College w New Jersey, w 1986 studiował w International Center Of Photography oraz Tish School of The Arts w Nowym Jorku. Pracował z tak znanymi fotografami jak William Helburn czy Larry Giasi. Współpracował także z licznymi galeriami sztuki, np. Pierpont Morgan Library w Nowym Yorku i Trenton State Museum. W latach 1988–1990 zajmował się fotografowaniem dzieł sztuki do katalogu „Opus Sacrum”, pochodzących ze zbiorów Barbary Piaseckiej Johnson, prezentowanych na Zamku Królewskim w Warszawie.
Od 1992 roku silnie związany był z biurem architektonicznym znanego architekta Michaela Gravesa w Princeton, gdzie przez ponad 20 lat zajmował się katalogowaniem i dokumentowaniem projektowanych przedmiotów i obiektów architektonicznych. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, m.in. w Kern Gallery, Penn State University, Library Gallery, Mercer County Community College, Skulski Gallery, Boruch College, Gordon Street Gallery, Lawrenceville.