Multiinstrumentalista i wokalista. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Jana Ignacego Paderewskiego w Krośnie (wydział instrumentalny), Metropolitalne Studium Organistowskie w Przemyślu, Szkołę Muzyczną II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu (wydział wokalny), Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego (Wydział Edukacji Muzycznej).
Jego pasją są instrumenty muzyczne. Z wykształcenia jest klawiszowcem, jednak lubiąc różnorodność ciągle odkrywa brzmienia: gitary, fletu poprzecznego, saksofonu, klarnetu, trąbki, puzonu, sakshornu, flażoletu, perkusji lub rzadziej spotykanych, jak kazoo, drumli, czy nawet didgeridoo. Instrumentami smyczkowymi planuje zająć się na emeryturze.
Od ponad dekady pracuje w Kobierzyckim Ośrodku Kultury. Pod jego przewodnictwem działają: Jarzębina, Jagódki, orkiestra dęta, kapela Bum Bum, Kabaret Teściowa.
Tomasz Bykowski udziela również indywidualnych lekcji gry na instrumentach.
Archiwa: Members
Katarzyna Danielska
Lektorka języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od ponad dziesięciu lat prowadzi swoją szkołę językową, a od 2014 roku współpracuje z Kobierzyckim Ośrodkiem Kultury świadcząc usługi w zakresie języków obcych. W pracy wykorzystuje różne metody nauczania, między innymi licencjonowaną “direct method”.
W wolnym czasie zajmuje się projektowaniem. Uwielbia podróże, które poszerzają horyzonty i pozwalają wykorzystywać swoje umiejętności językowe.
Aleksandra Dudycz
Studentka II roku studiów magisterskich (2019/2020) edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej oraz II roku studiów magisterskich teorii muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
Pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu i tworząc przedstawienia dla dzieci. Od 2017 roku jest animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory oraz prowadzi Chór Melomana, a od 2018 jest asystentem Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix. Śpiew, taniec i góry są jej pasją. Jest osobą energiczną, mającą wiele pomysłów.
W Kobierzyckim Ośrodku Kultury prowadzi chór Insieme.
Marta Gleba
Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z języka angielskiego od wielu lat.
Jest zapaloną miłośniczką podróżowania i gotowania, z niedawno odkrytą pasją do gór i fotografii. W czasie swoich podróży „wyłapuje” różnice językowe, co jest głównym obszarem jej zainteresowań. Jako lektorka stara się przekazywać swoim uczniom wiedzę w jak najprzyjemniejszy i jak najbardziej efektywny sposób.
Katarzyna i Marcin Jagiełło
Małżeństwo pasjonatów i instruktorów ceramiki. Ona ukończyła Uniwersytet Wrocławski na kierunku pedagogicznym, on – Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Od 2010 roku lat razem tworzą duet MiMa Art, którego obszarem zawodowej działalności jest praca twórcza z ludźmi oraz prowadzenie pracowni ceramicznej.
Wspólna pasja do ceramiki jest efektem zamiłowania do sztuki i natury. Przyroda jest ich muzą, którą obserwują. Czerpią z niej składniki, próbują uwiecznić ją w glinie. W swojej pracowni eksperymentują tworząc szkliwa z minerałów.
Są członkami Stowarzyszenia SZTUKiSZUM zajmującego się działaniami na rzecz kultury i sztuki oraz aktywizowania społeczności lokalnych zamieszkujących wrocławskie Śródmieście.
W Kobierzyckim Ośrodku Kultury prowadzą zajęcia z ceramiki.
Marzena Kierzkowska
Pedagog ze specjalnością kompozytorka, terapeutka zajęciowa, pianistka. Dawniej mieszkając w Zielonej Górze przez wiele lat pracowała jako nauczyciel dzieci i młodzieży w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Po przeprowadzce na wieś działa jako animator kultury. Amatorsko zajmuje się snycerstwem, prowadzi ogród permakulturowy i gotuje hinduskie jedzenie. Marzy o wyprawie w Himalaje. Pasję dzieli między dwa cudowne psy i trzy koty.
Marta Mączka
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Filologii Romańskiej, kierunek – filologia francuska. Jej przygoda z językiem Woltera zaczęła się już w liceum. Brzmienie języka francuskiego, jego melodyjność oraz to, że kojarzy się z literaturą, sztuką i pięknym krajem o bogatej historii spowodowały, że od razu skradł jej serce. Fascynacja językiem, a co za tym idzie, kulturą Francji przekształciła się w zawód nauczycielki języka francuskiego, który wykonuje już 1998 roku.
Andrzej Michalak
Basista, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Uniwersytetu w Bydgoszczy. Współpracuje z wieloma indywidualnościami polskiego jazzu i wrocławskim teatrem Capitol. Autor projektu AM Quartet, lider zespołu Michalak Swing Machine.
Będąc członkiem zespołu Tower Band koncertował z artystami z USA: wokalistami teatrów na Broadway’u, Wielkiej Brytanii, Australii. Był również członkiem Chóru PRiTV Wrocław oraz Cantores Minores Wratislavienses.
Jest pedagogiem, uczy gry na instrumentach oraz prowadzi zespoły muzyczne.
W Kobierzyckim Ośrodku Kultury (Bielany Wrocławskie) prowadzi następujące zajęcia: nauka gry na gitarze, instrumentach klawiszowych, gitarze basowej.
Daniel Pilarski
Z wykształcenia pedagog, architekt krajobrazu i psycholog. Na co dzień bibliotekarz, instruktor rzeźbiarstwa ceramicznego i prowadzący sekcję filmową dla dorosłych w Tyńcu Małym. Po godzinach kurator społeczny dla dorosłych.
Miłość do literatury i komiksu pojawiła się wraz z pierwszym tomem „Harry Pottera” i zeszytem „Batmana” a do kina wraz z pierwszym seansem „Króla Lwa”. Rzeźbiarstwem ceramicznym zajmuje się hobbystycznie od kilkunastu lat – od kiedy ulepił pierwszy kubek. Ma pięć kotów i obszerną kolekcję książek, filmów i komiksów.
W Tyńcu Małym prowadzi zajęcia ceramiczne oraz Tyniecki Klub Filmowy.
Lila Reszke
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Rozpoczynała studia w klasie kontrabasu Tadeusza Górnego, ukończyła muzykoterapię oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja Artystyczna i Animacja Kultury. Gra na mandolinie, gitarze, fortepianie a hobbystycznie na saksofonie i perkusji. Od najmłodszych lat udziela się wokalnie. Śpiewała zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Jako muzykoterapeuta prowadziła warsztaty z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Od wielu lat prowadzi zespoły wokalno-taneczne. Efektem jej pracy jest nagranie trzech płyt ze swoimi podopiecznymi.
Komponuje, pisze teksty i aranżuje własną muzykę. W 2016 roku napisała „Kolędę Kobierzycką” będącą symbolem gminy. Fascynuje się zabawą głosem i możliwościami, jakie można uzyskać przy jego pomocy. Wykorzystując swoją pasję i wieloletnie doświadczenie w pracy na scenie Lila Reszke zaszczepia muzycznego bakcyla u młodych artystów.
Jest współorganizatorką Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Szkolnej. Napisała scenariusz widowiska muzyczno-scenicznego pt.: „Świat dziecka – baśń, czy prawda?”, którego była również reżyserem.
Oprócz talentów muzycznych zadziwia też innymi – ma prawo jazdy na autobusy, którymi przemierzyła kilka krajów europejskich.