Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Rozpoczynała studia w klasie kontrabasu Tadeusza Górnego, ukończyła muzykoterapię oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja Artystyczna i Animacja Kultury. Gra na mandolinie, gitarze, fortepianie a hobbystycznie na saksofonie i perkusji. Od najmłodszych lat udziela się wokalnie. Śpiewała zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Jako muzykoterapeuta prowadziła warsztaty z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Od wielu lat prowadzi zespoły wokalno-taneczne. Efektem jej pracy jest nagranie trzech płyt ze swoimi podopiecznymi.
Komponuje, pisze teksty i aranżuje własną muzykę. W 2016 roku napisała „Kolędę Kobierzycką” będącą symbolem gminy. Fascynuje się zabawą głosem i możliwościami, jakie można uzyskać przy jego pomocy. Wykorzystując swoją pasję i wieloletnie doświadczenie w pracy na scenie Lila Reszke zaszczepia muzycznego bakcyla u młodych artystów.
Jest współorganizatorką Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Szkolnej. Napisała scenariusz widowiska muzyczno-scenicznego pt.: „Świat dziecka – baśń, czy prawda?”, którego była również reżyserem.
Oprócz talentów muzycznych zadziwia też innymi – ma prawo jazdy na autobusy, którymi przemierzyła kilka krajów europejskich.