Zdjęcie z imprezy bibliotecznej z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. 27.09.2019.

Dnia 27.09.2019 r. w Kobierzyckim Ośrodku Kultury odbyła się całonocna impreza biblioteczna z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Na zaproszone dzieci czekało wiele atrakcji. Przybyła autorka książek dla dzieci – Magdalena Zarębska a spotkanie autorskie – pełne wrażeń i uśmiechów – zachwyciło niejednego malucha. Autorka książek „Gloria wakacje i ja”, „Projekt Breslau” czy „Borys i zajączki” zaprosiła naszych gości do świata koni i kucyków. Podczas prezentacji slajdów dzieci mogły poznać wiele gatunków koni i kucyków, jak również wiele ciekawostek z ich świata. Na uczestników spotkania czekały także zabawy rytmiczno-ruchowe oraz przedstawione w ciekawej formie opowieści o cyklu wydawniczym książki.
Gdy spotkanie dobiegło końca, dzieci mogły wykazać kreatywnością podczas ozdabiania własnych koszulek czytelniczych. Każdy z uczestników miał za zadnie narysowanie na koszulce swojego ulubionego bohatera z bajek, a następnie na odwrocie umieścić wybrane motto czytelnicze. Kolejnym etapem obchodów było stworzenie plakatu dotyczącego czytelnictwa. Dla autorów najciekawszej pracy czekały nagrody.
W kobierzyckiej bibliotece na dzieci czekała prawdziwa przygoda – pokój ucieczek. Podczas tej zabawy uczestnicy zostali uwięzieni w bibliotece przez tajną organizację „Zaginaczy Kartek”. Aby się wydostać musieli uwolnić uwięzionego w magicznej skrzyni Strażnika Biblioteki. By tego dokonać, musieli rozwiązać zagadki. Dzięki sprytowi każda z uwięzionych grup bardzo szybko rozprawiła się z „Zaginaczami Kartek”, naprawiając wszystkie zagięte przez nich rogi stron, by ostatecznie uwolnić Strażnika i wydostać się z biblioteki. Magiczne napoje, pieczęci i inne zadania z pewnością nauczyły dzieci, by szanować czytane przez siebie książki. Na zakończenie dnia, przed snem, odbył się bajkowy seans.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za kreatywny udział w przygotowanych przez nas aktywnościach!

Daniel Pilarski