Dzisiaj przypada Dzień Składanki i Łamigłówki. Z tej okazji gości u nas w ramach “Pory dla seniora” Stanisław Bisko, redaktor naczelny poczytnej “Rozrywki” w krótkiej rozmowie przez Skype, który również przygotował parę niespodzianek. Publikujemy je na stronie i zachęcamy do wspólnej zabawy. Trzy pierwsze osoby, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi na dwa z trzech podanych poniżej zadań otrzymają gadżet – niespodziankę. Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: imprezy@kultura-kobierzyce.pl.
Rozwiązania zagadek przedstawimy 4 lutego o g. 10.00.

Zadanie 1. Nawiązuje do bytności Stanisława Bisko w Kobierzycach w 2018 roku, kiedy przygotował specjalnie na spotkanie z seniorami wcale niełatwe zadanie. Korzystając z uprzejmości i za zgodą redakcji “Rozrywki” przedstawiamy je dzisiaj do rozwiązania.

 

Do pobrania: Krzyżówka synteza

Zadanie 2. Rebus. Nieco staromodny, jak w zeszycikach z łamigłówkami dla dzieci. A czy łatwy, to już Państwo sami osądzą.

Do pobrania: Rebus w stylu retro

Zadanie 3. Logogryf z przymrużeniem oka. Oznacza to, że hasła definicje opierają się o grę słów, często humorystyczną i niejednoznaczną a rozwiązania wymagają dość nietypowych skojarzeń.

Do pobrania: Logogryf z przymruzeniem oka