Bardzo ważne tematy poruszone zostały podczas spotkania z seniorami 4 kwietnia 2019 roku w Kobierzyckim Ośrodku Kultury. Pierwszą część poprowadził sierż. szt. Bartosz Mrówka z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KP Wrocław Krzyki. Jej celem było uświadomienie słuchaczom, jakich sposobów używają oszuści, którzy specjalizują się w kradzieży „na wnuczka”, co powinno wzbudzić podejrzenia oraz jakie są możliwe reakcje obronne.

Seniorzy mieli okazję zadać pytania a także opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Prowadzący przedstawił również korzyści płynące z posiadania aplikacji „Moja Komenda”, która jest mobilnym przewodnikiem po polskich jednostkach Policji przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki niej można nie tylko szybko odnaleźć posterunek policji, ale również jednym kliknięciem połączyć się z dzielnicowym.
W drugiej części spotkania Piotr Berkowski, pracownik Biura Rzecznika Praw Konsumentów działającym przy Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, wyjaśniał jakie pułapki czyhają na osoby, która podpisują umowy bez ich wcześniejszego przeczytania, jak konsument może dochodzić swoich praw oraz jakie wsparcie może otrzymać dzięki bezpłatnym poradom prawnym.
Ostrożności nigdy za wiele – przekonywali zarówno sierżant szt. Bartosz Mrówka, jak i inspektor Piotr Berkowski.